Wydarzenia 23 sie 2018 | Redaktor
Najnowszy „Tygodnik Bydgoski” już dostępny!

W najnowszym wydaniu zastanawiamy się m.in., po co była dyskusja o przenoszeniu pomnika Kazimierza Wielkiego, rozmawiamy z menedżerem Starówki i z najstarszym księdzem diecezji bydgoskiej, raportujemy, jaki jest stan torowiska do Fordonu. Sprawdź, co jeszcze w numerze!

W najnowszym – bezpłatnym – wydaniu przeczytacie m.in.

Aktualności - „Tramwaj zwany niedoróbką”. O tym, jak po dwóch latach użytkowania wygląda torowisko tramwajowe do Fordonu.

Kultura - „Rozbudowana filharmonia ma być obiektem na miarę XXII wieku”. Cezary Nelkowski, zastępca dyrektora Filharmonii Pomorskiej opowiada o zbliżającym się Bydgoskim Festiwalu Muzycznym i planach filharmonii.

Kolacja na Wyspie - „Lustro jest moim najlepszym trenerem”. Renata Nowak, wielkrotna medalistka IFBB bikini fitness o swojej drodze od tytułu Miss Polski do sportów sylwetkowych.

Opinia - „Letnia batalia na pomniki. Wynik 1:1”. Po co była dyskusja o przeniesieniu pomnika króla Kazimierza Wielkiego? Czy ratuszowi udało się coś na niej  „ugrać”?

Na niedzielę - „Jeśli będziesz wierny Bogu, będziesz szczęśliwy”. Rozmowa z najdłużej posługującym księdzem diecezji bydgoskiej, prałatem Władysławem Mielcarkiem.

Lifestyle - „Majorka najmodniejszą wyspą tych wakacji”. O walorach największej hiszpańskiej wyspy w archipelagu Balearów. Plaża, słońce i… Chopin.

Historia - „Stanisław Pałaszewski. Wierny towarzysz generała Hallera”. Historyk Krzysztof Osiński przedstawia dzieje jednego z najbliższych przyjaciół gen. Hallera, jego adiutanta i towarzysza licznych wypraw, który związany był z Bydgoszczą.

Książki - „Dziewczyna z pejczem w powstaniu”. Michał Wójcik prześledził w swojej książce losy Wandy Kronenberg, młodziutkiej Żydówki, która w czasie II wojny światowej współpracowała z hitlerowcami, sowietami i AK.

A poza tym sport, fotorelacje, felietony oraz jeszcze więcej aktualnych tematów. Zapraszamy do lektury „Tygodnika”!

Znajdziecie nas w piekarniach Baton i minidelikatesach Ankris. Wypatrujcie też naszych chorągiewek w centrum miasta - tam gazety rozdają dystrybutorzy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor