Wydarzenia 13 wrz 2017 | Redaktor
Umowa na budowę parku wodnego na Kapuściskach podpisana

Wizualizacja: Urząd Miasta Bydgoszczy

Budowa parku wodnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na bydgoskich Kapuściskach będzie kosztować 24,408 mln zł. Umowa z wykonawcą inwestycji, firmą Mostostal Warszawa, podpisana została 12 września.

- To jedna z pięciu inwestycji w infrastrukturę basenową, jakich realizację zaplanowaliśmy w najbliższych latach – mówi prezydent Rafał Bruski. - W przygotowaniu są inwestycje na Miedzyniu, osiedlu Leśnym i w Fordonie. Piąte zadanie, najdroższe, to budowa kompleksu sportowego z basenem olimpijskim w miejscu dawnej Astorii, przy ul. Królowej Jadwigi. Jesteśmy na etapie przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy. Jeszcze tej zimy oddamy do użytku mieszkańcom nowoczesne lodowisko przy ul. Toruńskiej – dodaje prezydent.

W ramach inwestycji przy ZSO nr 5 (ul. Szarych Szeregów) wybudowana zostanie nowa hala, która pomieści między innymi sześciotorowy basen o wymiarach 25x12,5 m. W obiekcie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 mkw. z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy), do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym.

Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także szatnie i sanitariaty oraz dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna). Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu – powstanie parking wraz z drogami dojazdowymi, wykonane zostaną nasadzenia drzew i krzewów. W ramach osobnego zadania wykonane zostanie niezbędne przyłącze sieci ciepłowniczej, które zleci KPEC.

Wykonawcą została firma Mostostal Warszawa. Prace budowlane potrwają do końca 2018 roku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor