Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [FOTORELACJA]
![Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [FOTORELACJA]](/photo/article/w770/3881.jpg)
fot. Anna Kopeć
Mamy przekonywać świat o prawdzie i Bożej miłości – mówił w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w bydgoskiej katedrze bp Jan Tyrawa.
Inne z kategorii
ZUS na tropie symulantów! Miliony cofniętych zasiłków – sprawdź, czy możesz być następny!
Masz firmę? Zostało Ci tylko kilka godzin! ZUS czeka na ten dokument do 20 maja
fot. Anna Kopeć
Podczas homilii biskup podkreślił, że ustanowienie Eucharystii jest najistotniejszym zdarzeniem dla Nowego Przymierza. – Chleb, który Chrystus przemienia w swoje ciało, wino, które przemienia w swoją krew. Tworzy się nowy lud. Jesteśmy nim my wszyscy – jako Kościół, ciało Chrystusa. Tą pamiątką mamy żyć, karmić się i jednocześnie uczynić ją formą naszej misji i posłannictwa, aby przekonywać świat o prawdzie i Bożej miłości, która spowodowała, że sam Bóg ofiarowuje siebie, by zgładzić grzechy, które w Starym Testamencie były gładzone krwią zwierząt ofiarnych – mówił.
Biskup ordynariusz przypomniał, że istotą Eucharystii jest poświęcenie się Jezusa Chrystusa. I to z tą prawdą wędrujemy dziś ulicami miast i wsi. – Ten kult Eucharystii w formie procesji rodził się w XIII i XIV wieku. Pielęgnujmy tę tradycję – niech w ten sposób będzie uczczony Jezus Chrystus, który jest fundamentem i kamieniem węgielnym Nowego Przymierza. Warto pamiętać, że tak, jak przesłaniem starego ludu Izraela było pokazanie obrazu Boga – jednego i transcendentnego, tak dzisiaj przesłaniem, które powinien nieść każdy z nas, jest prawda o niezbywalności godności osoby ludzkiej. Ona nie jest w tych czasach uznawana. Stąd aborcja, eutanazja, in vitro – tłumaczył.
Mieszkańcy Bydgoszczy – wśród nich kapłani, siostry zakonne, wojsko, wierni – przeszli następnie w procesji eucharystycznej, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Stanęły one – przy Starym Rynku, Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej, kościele ojców jezuitów św. Andrzeja Boboli oraz świątyni garnizonowej.
Źródło: diecezja.bydgoszcz.pl
fot. Anna Kopeć