Wydarzenia 10 maj 2017 | Andrzej Pawełczak
VIII Bydgoski Festiwal Nauki: pięć uczelni, ponad 880 wydarzeń

Już po raz ósmy bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa zapraszają na Bydgoski Festiwal Nauki.

Będzie można dowiedzieć się, jak działają roboty, zdobyć ciekawe informacje o świecie roślin i zwierząt, dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie, wziąć udział w niezwykłych eksperymentach… Łącznie przygotowano ponad 880 wydarzeń podzielonych na siedem ścieżek tematycznych: artystyczną, humanistyczną, nauk o zdrowiu , nauk ścisłych, przyrodniczą, społeczną i techniczną. Każdy – od przedszkolaka po seniora – znajdzie coś dla siebie.

Bydgoski Festiwal Nauki rozpoczyna się 24 maja i potrwa do 27 maja. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Złap bakcyla nauki”. Zainauguruje go uroczysta gala, 24 maja w Auli Copernicanum UKW przy ul. Kopernika 1 w Bydgoszczy, a złożą się na nią wykład prof. Karola Kacprzaka z UAM w Poznaniu, pokaz naukowych eksperymentów przygotowany przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu oraz koncert Tobiasza Staniszewskiego.

Festiwal zakończy 27 maja (w godz. 12-20) Piknik Naukowo-Rodzinny na Wyspie Młyńskiej. Warto dodać, że po raz kolejny festiwal zagości w Inowrocławiu i Chojnicach.

Szczegółowy program VIII Bydgoskiego Festiwalu Nauki można znaleźć na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie festiwalu.