Wydarzenia 28 wrz 2017 | Redaktor
W Bydgoszczy ekshumowano ciało ofiary katastrofy smoleńskiej

fot. Maczu

W środową noc ekshumowano ciało Aleksandra Fedorowicza. Czynności zostały przeprowadzone na cmentarzu przy ul. Toruńskiej. To już 39. ekshumacja zwłok ofiary katastrofy smoleńskiej.

Prokuratura Krajowa potwierdza dokonanie ekshumacji w Bydgoszczy, ale z szacunku dla rodziny nie ujawnia jednak szczegółów czynności oraz personaliów osoby ekshumowanej. Wiadomo jednak, że jedyną ofiarą katastrofy smoleńskiej pochowaną w Bydgoszcz jest Aleksander Fedorowicz. Zmarły miał 39 lat i był prezydenckim tłumaczem języka rosyjskiego. Na uroczystościach smoleńskim miał tłumaczyć porzemówienie Lecha Kaczyńskiego. Pracował m. in. przy ekshumacji polskich oficerów w Katyniu.   

W związku ze śledztwem smoleńskim do końca roku ma się odbyć jeszcze 19 ekshumacji. Prokuratura Krajowa pod koniec lipca poinformowała, że dotąd stwierdzono nieprawidłowości w 13 trumnach. Ekshumowane ciała trafiają do różnych zakładów medycyny sądowej. W przypadku Aleksandra Fedorowicza prokuratura odmówiła ujawnienia informacji o pobycie zwłok.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor