Wydarzenia 9 lis 2017 | Redaktor
W najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego”

Najnowszy numer „Tygodnika Bydgoskiego” jest już w kioskach! Znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów, opinii, wywiadów i komentarzy. O czym przeczytacie w tym wydaniu?

Temat tygodnia: Mieszkańców Bydgoszczy poruszył temat planowanej przez ratusz wycinki kasztanowców na placu Kościeleckich.

O sprawie piszemy także na portalu:

 

Wygraliśmy! Nie będzie wycinki kasztanowców!

Aktualności:

Ogrody wody w Młynach Rothera. Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji kompleksu na Wyspie Młyńskiej. W zabytkowym obiekcie ma powstać m.in. projekt „Ogrody wody”.

Będzie więcej stacji i więcej rowerów. Rozstrzygnięto przetarg na obsługę Bydgoskiego Roweru Miejskiego na najbliższe lata. W mieście przybędzie 16 stacji i 550 nowych rowerów.

Wywiad:

Chcieli walczyć o Polskę i nikt nie mógł ich zatrzymać. Ks. Jarosław Wąsowicz, historyk i autor książek o Ince i Poznańskiej Piątce opowiada m.in. o akcji „Serce dla Inki”.

Na niedzielę:

Bezdomnym nikt nie zostaje z wyboru. Jak wyjść z bezdomności? – to jedno z pytań, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu, który 6 listopada odbył się w bibliotece UKW.

Historia:

Niepodległość odzyskiwaliśmy etapami. 11 listopada to data ważna dla każdego Polaka. Wyznacza moment symbolicznego odrodzenia się państwa polskiego po mrocznych czasach zaborów.

Kultura:

Święto światowego kina w Bydgoszczy. Ponad 300 filmów, gwiazdy światowego kina – operatorzy, reżyserzy, aktorzy, producenci, scenografowie… Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage startuje 11 listopada.

Bydgoska orkiestra gra z Bocellim. Polska Orkiestra Muzyki Filmowej z Bydgoszczy towarzyszyć będzie Andrei Bocellemu podczas jego kocertu (11 listopada) w krakowskiej Tauron Arenie.

Sport:

Popis gry Artego. Artego Bydgoszcz bryluje na polskich parkietach, ale i w Europie pokazuje się z dobrej strony. Ten sezon należy do drużyny Tomasza Herkta.


Dodatkowo w numerze lifestyle, recenzje, komentarze, krzyżówki oraz program TV na cały tydzień. Zapraszamy do kiosków!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor