Wydarzenia 20 lis 2017 | Redaktor
W styczniu ruszy nowy Torbyd

wizualizacja Urząd Miasta Bydgoszczy

Rozpoczyna się montaż elewacji nowego lodowiska. To już jedne z ostatnich prac budowlanych. W grudniu rozpoczną się odbiory robót, a z początkiem nowego roku planowane jest udostępnienie nowego Torbydu mieszkańcom.

Ostatnio m.in. zamontowano krzesełka na widowni z balustradami, w najbliższych daniach wykonywane będą bandy hokejowe otaczające płytę. Obecnie prowadzone są roboty drogowe wokół obiektu oraz prace związane kładzeniem elewacji, gdzie wykonano już konstrukcję ramową bryły, na której montowane będą błyszczące, srebrzyste okładziny. Mają one kształt nieregularnych trójkątów, przypominających kryształy lodu.

Budynek lodowiska będzie wyposażony w pomieszczenia usługowe: szatnie dla łyżwiarzy, szafki samoobsługowe, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzarnią, punkt handlowy, pomieszczenie trenera oraz pomieszczenie medyczne. Na piętrze budynku będzie znajdować się restauracja z oknem widokowym na taflę lodu.

Prace budowlane zakończą się w ciągu najbliższych tygodni. W grudniu planowane są niezbędne odbiory. Obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom w styczniu przyszłego roku

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor