Wydarzenia 13 paź 2017 | Redaktor
W weekend 18. Targi Mieszkaniowe - Jesień 2017 [PROGRAM]

18. Targi Mieszkaniowe / fot. materiały organizatora

14 i 15 października w bydgoskiej Artego Arenie (ul. Toruńska) odbędą się 18. Targi Mieszkaniowe – Jesień 2017. Coś dla siebie będą mogli znaleźć zarówno amatorzy nowych mieszkań i domów, jak i ci, którzy myślą o czymś z „drugiej ręki”.

To już druga w tym roku edycja targów mieszkaniowych. W gronie wystawców znajdą się deweloperzy i pośrednicy nieruchomości, a także firmy oferujące budowę domów jednorodzinnych. Będzie można również zapoznać się z ofertami kredytów bankowych, mebli i wyposażenia, a także usług projektowania i urządzania wnętrz.

Odwiedzającym targi rady udzielą eksperci nieruchomości i finansów, a także radca prawny, rzeczoznawcy majątkowi i architekci. Obecni będą również przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy z Wydziałów Mienia i Geodezji oraz Administracji Budowlanej.

Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno osoby poszukujące pierwszego mieszkania lub domu, jak i tych, którzy chcieliby je zamienić. W ofercie wystawców obok lokali standardowych, znajdą się również mieszkania premium, a także spełniające kryteria programu MdM.

Przedstawiciele banków i firm finansowych będą też informować o możliwościach sfinansowania zakupu mieszkania lub domu, pomagać w przygotowaniu wniosków, objaśniać procedury oraz dokonywać wstępnego badania zdolności kredytowej.

Targom towarzyszą także seminaria. Prelegenci ostrzegą m.in. przed błędami popełnianymi podczas zaciągania kredytu hipotecznego, opowiedzą o przygotowaniu mieszkania do sprzedaży, różnicach w formach wynajmu mieszkań, procedurach przy zakupie mieszkania, home stagingu oraz możliwości zakupu i sprzedaży mieszkania obciążonego kredytem.

Targi to również okazja do skorzystania z bezpłatnych porad ekspertów, których będzie można znaleźć przy stoisku nr 30. W sobotę (14 października) w godz. 11.00–15.00 porad udzielać będą: radca prawny Joanna Siluk oraz rzeczoznawcy majątkowi z bydgoskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości.

Z kolei w niedzielę (15 października) w godzinach 11.00–15.00 dyżurować będą architekci ze Studia Architektury Zbigniewa Rąbalskiego. 

Targi trwają w godz. 10.00–17.00. Wstęp na nie jest bezpłatny. Więcej informacji na www.sawo.pl

 

PROGRAM SEMINARIÓW (stoisko nr 24)

Sobota:

godz. 11.00 – Kredyt hipoteczny krok po kroku – Łukasz Zalewski, Murator FINANSE Warszawa

godz. 12.00 – Najem krótko i średnio terminowy czy okazjonalny? Jaką formę wybrać, będąc właścicielem mieszkania na wynajem;

godz. 13.00 – Dlaczego sprzedaż mieszkania/domu warto powierzyć jednej agencji?

godz. 14.00 – Zakup wymarzonego mieszkania – co warto wiedzieć i do ilu specjalistów się zwrócić?–  Sabina Libera, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja  nr 20122), prezes bydgoskiej delegatury  Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami

Niedziela:

godz. 11.00 – Najczęściej popełniane błędy przy zaciąganiu kredytu hipotecznego – Łukasz Zalewski, Murator FINANSE Warszawa; godz. 12.00 – Home Staging w pigułce dla pośredników i właścicieli nieruchomości; godz. 13.00 – Jak kupić lub sprzedać mieszkanie z kredytem –  Sabina Libera l

 

DYŻUR EKSPERTÓW – stoisko nr 30

Sobota, w godz. 11.00–15.00: radca prawny – Joanna Siluk oraz rzeczoznawcy majątkowi Bydgoskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości

Niedziela, w godz. 11.00–15.00: architekci – Studio Architektury arch. Zbigniew Rąbalski

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor