Wydarzenia 26 cze 2019 | Redaktor
Wakacje można atrakcyjnie spędzić w muzeum

fot. Andrzej Borsuk/ MOB

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego przygotowało wiele atrakcji na wolne od szkoły najbliższe dwa miesiące. Muzealnicy zapraszają na dwa rodzaje zajęć - Wtorkowe Warsztaty Wakacyjne (dla dzieci w wieku 7-12 lat) oraz wakacyjne czwartki (dla dzieci do lat 7 w towarzystwie rodziców).

Najbliższe spotkania odbędzie się we wtorek (2 lipca) oraz w czwartek (4 lipca) i zostaną poświęcone „Patriotycznemu designowi”. Warsztaty będą okazją do zapoznania się takimi pojęciami jak: patriotyzm, państwo, symbole narodowe. Przygotowując się do obchodów stulecia powrotu Bydgoszczy do macierzy, uczestnicy warsztatów poznają kulturę i obyczajowość mieszkańców dawnej Bydgoszczy, a także zaprojektują własne patriotyczne pamiątki. Zajęcia zostaną przeprowadzone w spichrzu nad Brdą (ul. Grodzka 7-1,1)

„Akcja Abstrakcja” to kolejny warsztat, podczas którego zostaną poruszone tematy związane ze sztuką XX wieku. Bazując na ćwiczeniach i zabawach, dzieci dowiedzą się o przemianach zachodzących w sztuce. W części warsztatowej, inspirując się wybranymi dziełami, uczestnicy będą wykonywali własne obrazy na bawełnianych torbach. Warsztaty odbędą się we wtorek (9 lipca) i czwartek (11 lipca) w Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8 oraz w Centrum Edukacji Muzealnej (ul. Mennica 6).

Trzecim pomysłem na spędzenie wolnego czasu są zajęcia „Drogi serca i rozumu”, na których będzie można poznać realia, w jakich funkcjonowało społeczeństwo w drugiej poł. XIX w. oraz sposoby komunikacji (listy, gesty oraz etykieta). W części warsztatowej uczestnicy zajęć ozdobią filiżanki wykorzystując „mowę kwiatów”. Zajęcia prowadzone są z okazji obchodów Roku Moniuszki i odbędą się we wtorek (16 lipca) oraz czwartek (18 lipca) w Domu Leona Wyczółkowskiego.

Z kolei 23 lipca i 25 lipca MOB zaprasza na zajęcia „Stwory z morskich i rzecznych głębin”. Uczestnicy spotkania za pomocą swojej wyobraźni odbędą podróż do rzecznych głębin w poszukiwaniu niezwykłych stworów i fantastycznych zwierząt. Wymyślone obrazy uwiecznią w szlachetnej technice fotografii – cyjanotypii. W czasie zajęc podążymy Szlakiem Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH₂O. Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacji Muzealnej (ul. Mennica 6).

Na wtorek (30 lipca) przygotowano zajęcia „Na tropie skarbu Wyspy Młyńskiej”. Podczas tych warsztatów uczestnicy zmienią się w detektywów, tropiących sekrety dawnych młynów, spichrzy i mennicy. W czasie spotkania poznają też przemysłową historię budynków na Wyspie Młyńskiej oraz ich pierwotne funkcje związane z techniką. Nie zabraknie niespodzianek. Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacji Muzealnej.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 52 585 99 14, -911, -925 lub mailowo pod adresem edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od godziny 11.00 i trwają one około 2 godzin. Koszt uczestnictwa wynosi 5 zł od osoby.

Koszt zwiedzania przestrzeni: bilet normalny – 5 zł, bilet ulgowy – 3 zł, bilet rodzinny – 12 zł (max. 5 osób, w tym min. 1 dziecko).

Godz. otwarcia:

  • wt.-śr. 10.00-18.00,
  • czw. 10.00-19.00,
  • pt. 10.00-18.00,
  • sb.-nd. 11.00-18.00

Poniedziałki – nieczynne. W wybrane weekendy na dzieci czekać będą zabawy plastyczne z animatorem.

Dodatkowo w wakacje Muzeum udostępni również Strefę Wolnego Czasu Zabaw ze sztuką. Odpoczynek i rekreacje dla zróżnicowanej grupy odbiorców przy Centrum Edukacji Muzealnej i przestrzeni „Zabawy ze sztuką”. Pod okiem animatora dzieci będą mogły miło spełnić czas m.in. grając w gry edukacyjne. Strefa będzie czynna od wtorku do piątku, w terminie od 3 lipca do 30 sierpnia, w godzinach 10.00 – 15.30. Do dyspozycji leżaki, koce, publikacje związane z tematyką prezentowaną w naszym Muzeum oraz gry i zabawy dla dużych i małych z animatorem.

W wakacje MOB zaprasza do udziału w Explo Niedzieli, w czasie której będzie można poznać ciekawostki ze świata przemysłu i techniki.W Exploseum można zapoznać się z „wybuchową” historią Bydgoszczy. Exploniedziela odbędzie się 28 lipca w Exploseum (ul. Alfreda Nobla w Bydgoszczy)

Źródło: MOB

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor