Wydarzenia 5 lut 17:59 | Redaktor
Włamywacz został zatrzymany

fot. KMP Toruń

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 23-latka, który włamał się do saloniku prasowego. Mężczyzna ukradł co najmniej 800 paczek papierosów, tytoń i gotówkę. Teraz za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad włamaniem do saloniku prasowego policjanci z Komisariatu Toruń Śródmieście pracowali od 9 stycznia. Tego dnia otrzymali zgłoszenie od pracownika „kiosku" w jednym z toruńskich centrów handlowych. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że nieznany sprawca w czasie weekendu (7-8.01.23) włamał się i ukradł z jego wnętrza 800 paczek papierosów, tytoń oraz gotówkę.

Policjanci na miejscu wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki, zabezpieczyli też zapis z kamery monitoringu. Dzięki zebranym dowodom kryminalni ustalili, że za sprawą włamania stoi 23-latek z Torunia. Sprawca został zatrzymany w swoim mieszkaniu w miniony poniedziałek (30.01) i trafił prosto do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał już zarzut za kradzież z włamaniem.

Za popełnienie tego przestępstwa może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności, decyzję o wymiarze kary będzie podejmował sąd.

 

źródło: KMP Toruń

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor