Wydarzenia 7 lut 13:39 | Redaktor
Województwo kujawsko-pomorskie otrzymało 146,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!

fot. Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Do naszego województwa trafią kolejne rządowe środki – to 146,2 mln zł! Dzięki dofinansowaniu wybudowanych lub wyremontowanych zostanie 195 km dróg. To aż 139 zadań, które uzyskają wsparcie, w tym 25 zadań powiatowych i 114 gminnych. Rządowe środki pozwalają nam na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej.

Inwestycje drogowe w naszym regionie

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to bezpośrednie wsparcie dla naszej lokalnej infrastruktury. Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne. Listy RFRD zostały zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego. 

Co już udało się zrealizować w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg?

To nie pierwszy raz, kiedy nasz region otrzymuje wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program, od kilku lat, umożliwia nam rozbudowę dróg i rozwój naszej okolicy. Dzięki tym funduszom możemy komfortowo jeździć do pracy, a dzieci bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Od 2019 roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w województwie kujawsko-pomorskim wykonanych zostało 1090 zadań - wybudowanych lub wyremontowanych zostało 1 525 km dróg , w tym 541 dróg powiatowych i 984 drogi gminne. Łączna kwota wsparcia to 873 mln zł!

W 2023 r. wsparcie w ramach RFRD otrzymają również miasta wojewódzkie.

W województwie kujawsko-pomorskim wsparcie z programu otrzyma:

  • Bydgoszcz – 30 mln zł,
  • Toruń – 30 mln zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – rządowe wsparcie na lokalne inwestycje drogowe

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. To realnie przyczynia się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg działa od 2019 r. Dzięki niemu w całym kraju zrealizowane zostały inwestycje o długości ponad 18 tys. km. Rząd przeznaczył na nie prawie 13 mld zł do 2022 r. a zgodnie z planem na 2023 r. kwota sięgnie ponad 15,3 mld zł. Samorządy otrzymały środki, dzięki którym możliwa była realizacja ponad 12 tys. zadań na drogach gminnych i powiatowych.

 

źródło: Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor