Wydarzenia 1 wrz 2018 | Redaktor
Wskazówek szukali pod rondem Jagiellonów. Drugi etap gry miejskiej „Most Królowej Jadwigi” [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

70 osób wzięło udział w grze miejskiej szlakiem miejsc z trylogii Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Był to już drugi etap zabawy – pierwszy odbył się 12 maja.

– Każdy etap jest odrębny, nie trzeba było uczestniczyć w poprzednim, żeby tym razem wziąć udział – tłumaczy koordynator gry ze strony KPCK, Mateusz Grząbski.

Uczestnicy poruszali się szlakiem miejsc opisanych w trylogii „Most Królowej Jadwigi”. Drużyny liczące od trzech do sześciu osób musiały dotrzeć do wyznaczonych lokalizacji, aby rozwiązać zadania i zdobyć punkty.  Zmagania rozpoczęły przed kamienicą przy ul. Królowej Jadwigi 10.

fot. Anna Kopeć

Na trasie gry znalazło się m.in. przejście pod rondem Jagiellonów, ławeczka na placu Teatralnym i podwórko kamienicy na Przyrzeczu.

Ostatni – trzeci – etap gry zaplanowano na 22 września. Warto, by ci, którzy mają za sobą poprzednie etapy, dokończyli grę. - Będą mogli liczyć na dodatkowe niespodzianki – zdradza Grząbski. Dla zwycięzców nagrody fundują Gry Kozackie i KPCK. 

fot. KPCK

Już teraz można się zapisać pod adresem mailowym gramiejska.bydgoszcz@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko przywódcy zespołu, liczbę osób  oraz telefon kontaktowy. Szczegóły na stronie KPCK.

Gra jest elementem obchodów 90. urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego, bydgoski pisarza, poety i dziennikarza radiowego. Tyle lat skończyłby 20 września. Jego urodziny świętowane są już od stycznia, w cyklu specjalnych imprez edukacyjno-popularyzatorskich.

fot. KPCK

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor