Wydarzenia 16 kwi 12:46 | mk
Wykonawca wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego wybrany

Wiadukty są obecnie podparte metalowym rusztowaniem/fot. Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej w Bydgoszczy

Spółka Mostostal Kielce dokona rozbiórki, a następnie budowy nowego wiaduktu północnego w ciągu ul. Wojska Polskiego. Inwestycja jest warta 22 mln złotych.

Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej w Bydgoszczy wybór wykonawcy ogłosił 14 kwietnia. Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym miesiącu.

- Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę obecnego obiektu i budowę w tym miejscu nowego wiaduktu. W ramach zadania powstaną też nowe chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie uliczne - przekazują drogowcy.

Podczas robót ruch samochodowy zostanie przełożony na wiadukt południowy, z przejazdem przez torowisko. Ruch tramwajowy nie zostanie jednak wstrzymany, będzie odbywał się, jak zapowiada ZDMiKP, „na dotychczasowych zasadach”.

Plac budowy zostanie przekazany na przełomie kwietnia i maja. Prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku, jednak nowy wiadukt ma być przejezdny już zimą.

Wcześniej (do 2017 roku) przebudowany został wiadukt południowy. Wymieniono filary, przęsła, wybudowano prawoskręt w kierunku Alei Jana Pawła II i nowy chodnik z drogą rowerową.

Prace nad wiaduktem północnym zaplanowano na okres pod zakończeniu przebudowy ul. Kujawskiej, by „ograniczyć utrudnienia na Górnym Tarasie”.

Mosty powstały w 1978 roku, w 1992 przeszły remont kapitalny. Z czasem, ze względu na zły stan techniczny, wprowadzono ograniczenia w ruchu dla pojazdów o wadze powyżej 3,5 t oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h. Obecnie wiadukt jest podparty metalowym rusztowaniem, wykonanym w 2020 roku.

Na podstawie: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej


mk Autor