Wydarzenia 23 mar 2017 | Wojciech Bielawa
Wytną drzewa, aby kierowcy z Fordonu byli bezpieczni

Skrzyżowanie ulic Zamczysko i Pod Skarpą / fot. Google Maps

Ulice Zamczysko i Pod Skarpą w Fordonie zostaną poszerzone kosztem rosnących przy nim drzew – zapowiada bydgoski ratusz.

Ulicami Zamczysko i Pod Skarpą codziennie poruszają się tysiące kierowców. Wąską, nieremontowaną od wielu lat drogą, mieszkańcy Fordonu szybko docierają m.in. do ulic Armii Krajowej i Gdańskiej. Trasa jest jednak niebezpieczna. W wielu miejscach występuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. W okresie letnim z ulic Zamczysko i Pod Skarpą korzystają także rowerzyści jadący do Myślęcinka. - Mieszkańcy nazywają tą trasę „lusterkową”, ponieważ faktycznie jest tam bardzo wąsko i niebezpiecznie – mówi wiceprezydent Mirosław Kozłowicz.

Drogowcy przygotowują się do remontu skrzyżowania ulic Pod Skarpą i Zamczysko. - Zakręt w tym miejscu jest ostry i wąski. Chcemy poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Niestety nie obędzie się bez wycinki drzew - tłumaczy wiceprezydent Mirosław Kozłowicz. Drogowy mają przeprowadzić prace jeszcze w tym roku.

Swoje trzy grosze do inwestycji dorzuci gmina Osielsko. - Musimy ułatwić wjazd i wyjazd do Osielska. Czeka nas gruntowna przebudowa ulicy Leśnej łączącej naszą gminę z Fordonem. Przy okazji wybudujemy nowy kolektor ściekowy – mówi o planach inwestycyjnych Wojciech Sypniewski, wójt gminy Osielsko.

 

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący