Zmarł Tadeusz Centek. Jeden z najstarszych wolontariuszy

fot. bydgoszcz.pl
Największą zapłatą jest uśmiech chorego - mówił Tadeusz Centek, najstarszy wolontariusz w Bydgoszczy i najprawdopodobniej w Polsce. Bydgoszczanin odszedł w wieku 97 lat.
Inne z kategorii
Tajemnice konspiracji w Exploseum – majówkowa gra terenowa dla rodzin [ZAPROSZENIE]
Czarodzieje światła i dźwięku w Światłowni – unikalny koncert już 2 maja
Tadeusz Centek zgłosił się do wolontariatu w 1990 roku. Pomagał przy chorych w hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki otwieranego wówczas przez księdza Romualda Biniaka, nieżyjącego już proboszcza parafii Świętych Polskich Braci Męczenników.
W maju 2012 roku Tadeusz Centek odebrał Złoty Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Natomiast w 2014 roku za swoją działalność otrzymał tytuł Zwykłego Bohatera przyznawany przez stację TVN.
Pan Tadeusz często mówił, że pomaganie przynosi mu radość, a największą zapłatą jest uśmiech chorego i dobre słowo. Zmarł w sobotę 20 października w wieku 97 lat.
W czasie II wojny światowej Tadeusz Centek walczył w Armii Andersa. Później przez kilkadziesiąt lat pracował w Fabryce Obrabiarek do Drewna. W 1981 roku był jednym z założycieli Klubu Inteligencji Katolickiej w Bydgoszczy. W 2007 r. papież Benedykt XVI uhonorował go medalem Benemerenti (Dobrze Zasłużony).
Źródło: bydgoszcz.pl