Zdrowie i uroda 17 maj 2023 | Redaktor
Powrót do formy po zimowej przerwie – postaw na rower miejski [REKLAMA]

fot. nadesłane

Wiosna to idealna pora na powrót do regularnych treningów. Po długich zimowych miesiącach chcemy powrócić do formy, a do tego celu najlepszy jest wysiłek na świeżym powietrzu. Czemu warto zdecydować się na rower miejski wiosną? Jak jazda na rowerze wpływa na ciało?

Rowery miejskie, czyli klasyczna prostota

Systematyczne wyjścia na rower na początku sezonu wiosenno-letniego powinny nam się kojarzyć z przyjemnością. W ten sposób zbudujemy zdrowy nawyk, który po dwóch wypadach nam się nie znudzi. Aby zachować ten komfort, należy zadbać o odpowiedni sprzęt, w tym przypadku będzie to rower. Na rynku spotkamy się z rozmaitymi modelami, jednak do swobodnego poruszania się po miejskich i okołomiejskich terenach zdecydowanie warto wybrać rower miejski. Idealnie poradzi sobie z asfaltowym nawierzchniami, a zarazem będzie cieszyć oko.

Najczęściej rowery miejskie zauważalne są ze względu na ich design, natomiast piękno i styl to nie wszystko, czym mogą się pochwalić. Zazwyczaj ich rama wykonana jest ze stali, co podnosi komfort jazdy. Ponadto w tym przypadku bez problemu dostosujemy wielkość ramy do naszego wzrostu. Tym samym będziemy mogli podróżować całkowicie wyprostowani, co pozwala na odciążenie pleców i skupienie ciężaru na siodełku. Co ważne, siodełko w większości przypadków odznacza się znacznie większą szerokości niż przykładowo w rowerach górskich. Ten element jednak bez problemu wymienimy na taki, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że komfort jazdy osiągnie maksymalny poziom.

Rower miejski – jak się przygotować do sezonu?

Zanim wyjedziemy z domu rowerem miejskim, powinniśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie. Zacznijmy od przygotowania technicznego, czyli od wyboru roweru oraz jego zakupie. W przypadku, gdy mamy już swój sprawdzony model, należy sprawdzić, czy wszystkie części są sprawne. Ponadto dobrze jest uzupełnić kolekcję akcesoriów do roweru o światła, odblaski czy bidon na wodę. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się uchwyt na telefon, który możemy zamontować na kierownicy. Dodatkowo niezbędne jest przygotowanie fizyczne, czyli poświęcenie kilku minut przed wyjazdem na rozciąganie. W ten sposób mamy pewność, że ciało jest sprawne i gotowe do pracy.

Dlaczego warto odbudować formę poprzez jazdę rowerem?

Wiosna to idealny moment na obudzenie się z zimowego snu i odbudowanie formy. Rower miejski będzie natomiast jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi, które nam w tym pomogą. Warto zacząć od tego, że nie należy od razu po wyjściu pierwszych cieplejszych dni rzucać się na głęboką wodę. Przebieżka po lesie czy wyjście w wyższe góry może być szokiem dla organizmu. Lekka aktywność na początek, to najlepszy rozwiązanie. Rower miejski może stać się naszym dobrym przyjacielem w osiągnięciu tego celu. Ponadto umili nam drogę do sklepu lub do pracy, a jeśli wcześniej pokonywaliśmy ten dystans pieszo, to znacznie skróci czas dotarcia do celu. Tym samym odbudujemy formę na lato i wypełnimy płuca świeżym powietrzem.

 

Artykuł sponsorowany

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor