Żużel 14 gru 2017 | Redaktor
Rządowa renta dla Golloba

Tomasz Gollob na konferencji prasowej w bydgoskim Szpitalu Wojskowym/fot. Anna Kopeć

Rząd Beaty Szydło przyznał Tomaszowi Gollobowi rentę w wysokości 4 tysięcy złotych miesięcznie. To była jedna z ostatnich decyzji rady ministrów pod kierownictwem Szydło.

O decyzji rządu poinformował na tłiterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, prywatnie przyjaciel znakomitego żużlowca.

 

Przypomnijmy, Tomasz Gollob uległ poważnemu wypadkowi w kwietniu podczas zawodów motocrossowych. W stanie ciężkim trafił do bydgoskiego Szpitala Wojskowego. Badania potwierdziły uraz kręgosłupa na wysokości kręgów piersiowych. Do tego doszło obustronne stłuczenie płuc i mięśnia sercowego oraz obustronne złamanie żeber.

Na konferencji prasowej pod koniec listopada prof. Marek Harata poinformował: – Ważne było, żeby ustabilizować kręgosłup. Teraz, po siedmiu miesiącach, można powiedzieć, że wszystko przebiega tak, jak powinno. Ale to nie jest łatwa sprawa. Tomek musiał zmierzyć się z bólami, których nie uśmierzały leki. Dziś jest nadzieja, że będzie mógł się obejść bez kolejnych operacji. Oczekujemy również, że pojawią się korzystne zmiany.

Sam żużlowiec wspominał jak ważne były dla niego słowa profesora, który stwierdził: „Tomku, trzeba umieć to zrozumieć”. I dodał na Ważne były dla niego słowa profesora Harata, który stwierdził: „Tomku, trzeba umieć to zrozumieć”. – Lekarze uczą mnie cierpliwości. Pokazują, jak z tym żyć. I że każdy przypadek jest inny: i Adamsa, i Warda, i mój. W tym miejscu chcę jednak zaznaczyć, że nigdy nie zrezygnuję z walki o powrót do pełnej sprawności.

Tomek opuścił szpital na wózku. Czeka go długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Decyzja rządy wpisuje się szereg działań, które mają pomóc Gollobowi powrócić do sprawności – wcześniej deklaracje złożyły m.in. PZMot. I Ekstraliga.

 Relacja z konferencji prasowej Tomasza Golloba

r

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor