Żużel 19 wrz 2019 | Redaktor
Żużlowa Polonia świętuje i się zbroi

fot. UMB

Kibicom należą się szczególne podziękowania – mówił właściciel klubu ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz Jerzy Kanclerz podczas spotkania w ratuszu z prezydentem Bydgoszczy. Rafał Bruski w czwartek (19 września) pogratulował żużlowcom awansu do I ligi.

Finał żużlowych rozgrywek na najniższym szczeblu był fascynujący. Bydgoscy żużlowcy przegrali pierwszy mecz w Poznaniu różnicą aż 18. punktów. W Bydgoszczy odrobili stratę z nawiązką. 15 września po dwóch latach spędzonych w II lidze wywalczyli awans do I ligi. Bydgoszczanie pokonali w rewanżu drużynę Power Duck Investon Poznań 61:29.

- Warto było przyjść na stadion i niech żałują ci, którzy nie byli. Sprawiliście, że niemożliwe stało się możliwe - mówił prezydent Rafał Bruski podczas spotkania z bydgoskimi żużlowcami w ratuszu. – Dziękuję za tak wspaniałą niespodziankę. Oczywiście na taką formę zespołu pracuje wiele osób. Podziękowania należą się zarządowi, sponsorom oraz wszystkim współpracownikom. To oni stworzyli warunki i atmosferę, która pozwoliła uwierzyć nam wszystkim, że bydgoski żużel wróci we właściwe miejsce.

Na spotkaniu obecny był także sponsor tytularny klubu Zbigniew Leszczyński, który podkreślił, że ani przez moment nie zwątpił w zwycięstwo Polonii. - Czułem i wierzyłem, że zespół da radę – mówił.

Na stadionie zmagania bydgoskich sportowców śledziło ponad pięć tysięcy widzów.  - Kibicom należą się szczególne podziękowania – mówił właściciel klubu ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz Jerzy Kanclerz podczas spotkania w ratuszu z prezydentem Bydgoszczy. - Nie opuścili nas nawet po tym, jak dostaliśmy przysłowiowego łupnia, a liczba osób na stadionie podniosła nas na duchu i zmobilizowała. Dziękuję też prezydentowi za wsparcie i za czas, który poświęca naszej drużynie.

W tym roku ratusz przekazał ZOOleszcz Polonii 1,5 mln zł oraz 50 tys. zł na organizację finału Mistrzostw Polski Par Klubowych.

fot. UMB

W maju Kamil Brzozowski i Josh Grajczonek z rezerwowym Tomaszem Orwatem sprawili ogromną niespodziankę zdobywając przed własną publicznością brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych rywalizując z zawodnikami z klubów ekstraligi.

Klub poinformował tez w czwartek (19 września), że w zespole pozostaje Kamil Brzozowski: „Rozmowy były krótkie, ale bardzo konkretne”.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, ZOOleszcz Bydgoszcz (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor