Aktualności 21 wrz 2020 | mk
Nabrzeże w Fordonie ma już wykonawcę. Przetarg rozstrzygnięty

Wizualizacja, mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy/fot. Anna Kopeć

Grudziądzka firma Melbud najniżej wyceniła budowę 100-metrowego nabrzeża Wisły w Starym Fordonie i to ona ma zrealizować inwestycję. Za budowę miasto zapłaci przeszło siedem milionów złotych.

Odrzucono aż cztery z siedmiu ofert złożonych w przetargu na budowę nabrzeża przy ul. Frycza-Modrzewskieg. Spółki Prasbet, Hydro-Eko i Strabag nie zgodziły się na przedłużenie terminu związania ofertą, natomiast firma Krzysztof Borowicz nie wniosła wadium. Z pozostałych trzech najmniej zażądała Melbud S.A. z siedzibą w Grudziądzu: 7 240 000 złotych.

Budowa nabrzeża to druga - po remoncie ul. Bydgoskiej - część rewitalizacji Starego Fordonu. W ramach inwestycji ma powstać tarasowe wybrzeże widokowe przeznaczone do celów rekreacyjnych. Wykonawca będzie odpowiedzialny także m.in. za instalację małej architektury (donic, stojaków na rowery, siedzisk, pochylni dla osób niepełnosprawnych), drabinek i sprzętu ratowniczego.  

Część nabrzeża pozwoli także na cumowanie i wodowanie jednostek pływających.  

Melbud będzie musiał zadbać również o chodnik i fragment drogi gruntowej prowadzącej na nabrzeże, o oznakowanie, oświetlenie, kanalizację i monitoring. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do połowy grudnia 2021 roku.

W ramach drugiego etapu rewtialzacji tej części miasta wyremontowane zostaną też ul. w obrębie ul. Bydgoskiej: ul. Filomatów, Promenada, ul. Zakładowa. Zmiany czekają również Rynek oraz siedem kamienic ADM-u.

Więcej o inwestycjach czytaj: Stary Fordon może stać się „perełką Bydgoszczy”

mk Autor