Aktualności 20 sie 2019 | Redaktor
Tablica upamiętniająca wydarzenia II wojny potrzebuje sponsora

fot. Anna Kopeć

Krzysztof Drozdowski na początku sierpnia wystosował apel m.in. do prezydenta Bydgoszczy o upamiętnienie losu żydowskich więźniarek filii obozu koncentracyjnego Stutthof w Bydgoszczy. Teraz prosi bydgoszczan o wsparcie inicjatywy.

Żegnamy majora Stosława Kowalskiego

Aktualności Dzisiaj 09:54

Wiadukt w Terespolu gotowy

Aktualności Dzisiaj 08:34

Przypomnijmy, że w piśmie z 5 sierpnia wystosowanym do prezydenta Bydgoszczy, delegatury IPN w Bydgoszczy, Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz do Muzeum Polin, Drozdowski apelował o ustawienie tablicy informacyjnej u zbiegu ulic Kamiennej i Fabrycznej. Tablica miała upamiętniać istnienie tam obozu Bromberg-Ost.

Drozdowski pisze na Facebooku, że otrzymał odpowiedź od dwóch instytucji.  „Muzeum Polin oprócz słów aprobaty nie zamierza wydać na to ani złotówki, natomiast Prezydent Miasta Rafał Bruski zadeklarował partycypację w kosztach 1/4 potrzebnej do finalizacji zamierzenia”.

W związku z tym Drozdowski apeluje o wsparcie techniczne i finansowe incjatywy : „Potrzebujemy teraz osób, które wykonają prace techniczne przy projekcie samej tablicy, a także sponsorów, którzy jako jedyne podziękowanie będą mogli umieścić logo swojej firmy czy też nazwisko na tablicy”.

Inicjator akcji chciałby, aby w wyznaczonym miejscu oprócz tablicy pamiątkowej znalazło się też miejsce na małą zatoczkę z ławeczką pozwalającą turystom i mieszkańcom na chwilę odpoczynku. 

O apelu z 5 sierpnia pisaliśmy tutaj : Drozdowski apeluje o upamiętnienie wydarzeń z II wojny światowej

red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor