Bydgoszcz 14 mar 2019 | Redaktor
26 imprez otrzyma wsparcie miasta

fot. bw

Dofinansujemy trzynaście projektów w ramach „Bydgoszcz Zaprasza” i tyle samo w ramach konkursu „Bydgoszcz. Dzieje się” – informuje ratusz.

Bydgoszcz Zaprasza

W ramach konkursu „Bydgoszcz Zaprasza” oczekiwano projektów, które w swojej formule i zakresie działań marketingowych wyjdą poza granice naszego miasta, przyciągną do Bydgoszczy turystów i widzów z zewnątrz i będą  promować nasze miasto w regionie i kraju.

W konkursie „Bydgoszcz Zaprasza” dofinansowanie otrzyma 13 projektów spośród 47 propozycji. Wśród wyróżnionych znalazły się zarówno nowe propozycje, jak i te, które cieszyły się powodzeniem w ubiegłych edycjach. Projekty, które otrzymały wsparcie to m. in. Pawbeats Orchestra w Bydgoszczy, „Tyczka na Wyspie”, Stunt Grand Prix 2019, Święto Starego Fordonu, Międzynarodowy Dzień Kajakarza, Polishopa Design Thinking Conference czy Bydgoskie Kuchnie Świata.

Łączna kwota dofinansowania na projekty „Bydgoszcz Zaprasza” to 560 tys. zł

Bydgoszcz. Dzieje się.

„Bydgoszcz. Dzieje się” to konkurs dla przedsięwzięć lokalnych, kształtujących tożsamość bydgoszczan. „Liczyliśmy na propozycje projektów, które propagować będą wiedzę o walorach kulturalnych, krajobrazowych i gospodarczych Bydgoszczy. Chcemy pokazywać piękno i wyjątkowość naszego miasta, na nowo je odkrywać, angażować mieszkańców i lokalne grupy działania, a także aktywizować społeczność z poszczególnych dzielnic, ulic i osiedli Bydgoszczy” - informuje ratusz.

W ramach „Bydgoszcz. Dzieje się” wsparcie otrzyma 13 projektów z 34 zgłoszonych propozycji. Są to m. in. 25 urodziny Mózgu – Sztuka Drogą do Wolności, Bydgoszcz Wciąga Legendarnie, Dzień nad Starym Kanałem, Bydgoskie Dywany Kwiatowe, Festyn Rodzinny „Śluzy” i wydarzenie coffArt.

Łączna kwota dofinansowania na projekty „Bydgoszcz. Dzieje się” to 220 tys. zł.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor