Bydgoszcz 4 sie 2020 | kp
Alejki spacerowe wokół Starego Kanału Bydgoskiego. Realizacja projektu BBO

fot. bydgoszcz.pl

Trwają prace związane z budową nowych alejek spacerowych wokół Starego Kanału Bydgoskiego. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w głosowaniu na projekty ponadosiedlowe realizowane na podstawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Po trwających pracach przy budowie trasy spacerowej na Wilczaku przyszedł czas na Okole. Zlokalizowana po północnej stronie trasa będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski – jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych.

fot. bydgoszcz.pl

Park nad Starym Kanałem Bydgoskim jest rewitalizowany dzięki decyzji bydgoszczan w głosowaniu na projekty BBO. Nowe alejki spacerowe powstaną pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze.

Prace przy budowie trwają od marca. W ramach pierwszego etapu powstała ścieżka spacerowa o szerokości 2 metrów po południowej stronie kanału, na osiedlu Wilczak. Teraz zaczną się prace po drugiej stronie – na Okolu. Ścieżka będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego i będzie szersza od ścieżki spacerowej o 1,5 metra. Zacznie się przy ul. Wrocławskiej i dalej prowadzić będzie przy brzegu.

Ograniczenia na trasie

Jak informuje miasto, w związku z rozpoczynającymi się pracami spacerowiczów czekają ograniczenia. W najbliższych dniach będzie trzeba się liczyć z tym, że pokonanie trasy może być utrudnione.

fot. bydgoszcz.pl

Zakończenie inwestycji planowo ma nastąpić jeszcze w tym roku. Na koniec trzeciego kwartału mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych ścieżek. – Nowe trakty zostaną wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną, która jest najbardziej przyjazna dla wiekowych drzew rosnących w parku. W ramach zadania zmodernizowane zostaną również fontanny na kanale, pojawią się obiekty małej architektury, w tym nowe ławki – informuje miasto.

Mieszkańcy zaangażowani w miejskie zmiany

Do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego również zgłoszono liczne projekty. Prawie 600 propozycji jest teraz weryfikowana przez zespół ds. weryfikacji i samych mieszkańców. Głosowanie, podczas którego mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji, rozpocznie się w listopadzie. W tym roku na BBO przeznaczono rekordową kwotę – 16 milionów złotych.

fot. bydgoszcz.pl

źródło: bydgoszcz.pl

kp Autor