Bydgoszcz 4 sie 2020 | kp
Alejki spacerowe wokół Starego Kanału Bydgoskiego. Realizacja projektu BBO

fot. bydgoszcz.pl

Trwają prace związane z budową nowych alejek spacerowych wokół Starego Kanału Bydgoskiego. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w głosowaniu na projekty ponadosiedlowe realizowane na podstawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Botanik otwarty po rewitalizacji

Bydgoszcz Wczoraj 20:27

Po trwających pracach przy budowie trasy spacerowej na Wilczaku przyszedł czas na Okole. Zlokalizowana po północnej stronie trasa będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski – jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych.

fot. bydgoszcz.pl

Park nad Starym Kanałem Bydgoskim jest rewitalizowany dzięki decyzji bydgoszczan w głosowaniu na projekty BBO. Nowe alejki spacerowe powstaną pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze.

Prace przy budowie trwają od marca. W ramach pierwszego etapu powstała ścieżka spacerowa o szerokości 2 metrów po południowej stronie kanału, na osiedlu Wilczak. Teraz zaczną się prace po drugiej stronie – na Okolu. Ścieżka będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego i będzie szersza od ścieżki spacerowej o 1,5 metra. Zacznie się przy ul. Wrocławskiej i dalej prowadzić będzie przy brzegu.

Ograniczenia na trasie

Jak informuje miasto, w związku z rozpoczynającymi się pracami spacerowiczów czekają ograniczenia. W najbliższych dniach będzie trzeba się liczyć z tym, że pokonanie trasy może być utrudnione.

fot. bydgoszcz.pl

Zakończenie inwestycji planowo ma nastąpić jeszcze w tym roku. Na koniec trzeciego kwartału mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych ścieżek. – Nowe trakty zostaną wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną, która jest najbardziej przyjazna dla wiekowych drzew rosnących w parku. W ramach zadania zmodernizowane zostaną również fontanny na kanale, pojawią się obiekty małej architektury, w tym nowe ławki – informuje miasto.

Mieszkańcy zaangażowani w miejskie zmiany

Do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego również zgłoszono liczne projekty. Prawie 600 propozycji jest teraz weryfikowana przez zespół ds. weryfikacji i samych mieszkańców. Głosowanie, podczas którego mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji, rozpocznie się w listopadzie. W tym roku na BBO przeznaczono rekordową kwotę – 16 milionów złotych.

fot. bydgoszcz.pl

źródło: bydgoszcz.pl

kp Autor