Bydgoszcz 16 lis 2018 | Redaktor
Anna Mackiewicz nie jest już zastępcą prezydenta Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Mackiewicz zrezygnowała i obejmie teraz mandat radnej. Jej miejsce w ratuszu zajmie prawdopodobnie Michał Sztybel, szef kampanii wyborczej prezydenta Rafała Bruskiego.

SLD-Lewica Razem ma jedynie cztery mandaty w nowej Radzie Miasta Bydgoszczy. Pozostanie jednak ciągle koalicjantem zwycięskiej Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna), ale traci m.in. jeden fotel zastępcy prezydenta.

Anna Mackiewicz napisała na Facebooku:

Informuję, że w związku z wyborem na radną Rady Miasta złożyłam do Prezydenta MB w dniu 14 listopada rezygnację ze stanowiska zastępczyni Prezydenta MB z dniem 16 listopada, co pozwoli mi objąć mandat. Tym samym będę dalej służyła mieszkańcom i miastu po 20 latach pracy radnej i 4 – jako zastępczyni prezydenta. Dołączam podziękowania dla tysięcy z Mieszkańców za współpracę i życzliwość. Wspomnę o działaczach i pracownikach i szefostwu m.in. : organizacji pozarządowych, rad osiedli, spółdzielni mieszkaniowych, firm wykonujących dla miasta zadania oraz spółek miejskich.

Zastępcą prezydenta ma pozostać inny przedstawiciel lewicy Mirosław Kozłowicz, który nieskutecznie ubiegał się o mandat radnego wojewódzkiego.

Z kolei w prezydium Rady Miasta lewicę reprezentować będzie Ireneusz Nitkiewicz.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor