Bydgoszcz 1 lip 2019 | Redaktor

Ogłosiliśmy przetarg na zasadzenie w naszym mieście nowych drzew i krzewów – ogłosił ratusz. W sumie pojawi się 168 nowych drzew i ponad tysiąc krzewów. Tereny zieleni miejskiej wzbogacą się o nowe rośliny już jesienią tego roku

„Lipy drobnolistne, wiśnie piłkowane, klony pospolite i zwyczajne, czeremchy wirginijskie, jesiony wyniosłe, jarząb mączny, grusze drobnoowocowe, lipy holenderskie to gatunki, które pojawią się w dziewięciu lokalizacjach Bydgoszczy. Większość z nich zostanie posadzona w formie alejowej, dzięki czemu podniosą walory miejskiego krajobrazu” – podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

W ramach zamówienia ratusz planuje również posadzić ponad 1000 ozdobnych krzewów. W ramach nasadzeń pojawią się gatunki: forsycji pośredniej, różnych odmian jałowca, krzewuszki cudownej, cisu pospolitego, ligustra pospolitego, berberysa Thunberga.

Nowa zieleń przyuliczna pojawi się w ul. Broniewskiego, Grodziskiej, Gersona, Kujawskiej, Mikołaja Reja, 20 Stycznia 1920 r., Łomżyńskiej, Zofii Nałkowskiej oraz placu zabaw przy Bronikowskiego w Bydgoszczy. Nowe drzewa i krzewy mają zostać posadzone jesienią tego roku.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor