Bydgoszcz 22 sty 2018 | Redaktor
Biziel ogranicza przyjęcia. Brakuje lekarzy

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom dyrekcji szpitala im. dr. Biziela, że wypowiedzenie przez lekarzy klauzul OPT-OUT nie wpłynie na odwoływanie zabiegów, placówka jest zmuszona w istotny sposób ograniczyć przyjęcia w tzw. „trybie planowym”.

„Z dniem 22.01.2018 r. w związku z wypowiedzeniem przez lekarzy klauzul i OPT-OUT i ograniczeniem czasu pracy do ustawowych 48 godzin tygodniowo Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy zmuszona jest w sposób istotny ograniczyć przyjęcia w tzw. „trybie planowym” (nie dotyczy pacjentów z kartą DILO) w następujących zakresach świadczeń: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, kardiologia, ortopedia, położnictwo i ginekologia" – czytamy w oficjalnym komunikacie szpitala.

Problemy szpitala z brakami kadrowymi rozpoczęły się wraz z początkiem roku, kiedy to część lekarzy wypowiedziała klauzule OPT-OUT pozwalające na pracę w dłuższym wymiarze, niż przewidują normy. Mimo wcześniejszych gwarancji, że kliniki będą funkcjonowały bez zmian, szpital musi w znaczący sposób limitować przyjęcia.

Na poniedziałek (22 stycznia) w szpitalu planowane są kolejne spotkania z udziałem m.in. przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Zdrowia, w celu wspólnego wypracowania rozwiązań aktualnych problemów.


Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule:

Na oddziale położniczym w „Bizielu” nie zabraknie lekarzy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor