Bydgoszcz Dzisiaj 11:35 | Redaktor
Budujesz? Możesz zginąć. Przyjdź i dowiedz się, jak tego uniknąć!

plakat PIP

Eksperci, wypadki, prawo i zdrowie psychiczne – to nie żarty. Wypadki, które nie muszą się zdarzyć. Bydgoszcz zaprasza na konferencję o bezpieczeństwie w budownictwie

Czy wypadek na budowie to tylko kwestia pecha? A może raczej – braku wiedzy, ignorowania procedur i presji czasu? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będą prelegenci i uczestnicy ogólnodostępnej konferencji „Zagrożenia publiczne przy realizacji inwestycji budowlanych”, która odbędzie się już 14 maja 2025 r. o godz. 10:00 w Auli Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej.

Organizatorami wydarzenia są Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy oraz Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Patronaty honorowe objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel, Marszałek Województwa Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Rafał Bruski.

Dla tych, którzy nie mogą być osobiście – będzie transmisja na żywo na YouTube

O czym będzie mowa?

W programie – konkretne, praktyczne tematy:

  • „Czy wypadek to przypadek?” – analiza wypadków z perspektywy inspektora pracy

  • „Zagrożenia na budowie dróg” i „Procedury z materiałami niebezpiecznymi” – techniczne spojrzenie na codzienne ryzyko

  • „Jak zadbać o zdrowie psychiczne w pracy” – bo stres też zabija

  • Przykłady dobrych praktyk i realne historie z budowy

  • Prawne aspekty zatrudnienia, obowiązki BHP, kontrole i plany zabezpieczeń

Nie zabraknie też akcentu kulturalnego – występu artystycznego studentów Politechniki oraz… poczęstunku.

Dlaczego warto?

To wydarzenie jest obowiązkowe nie tylko dla wykonawców, kierowników budów czy inspektorów nadzoru, ale i dla każdego, kto buduje, planuje inwestycję lub pracuje w branży. Wiedza tu zdobyta może ocalić zdrowie, a czasem – życie.

Źródło: Państwowa Inspekcja Pracy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor
-->