Bydgoszcz 5 maj 15:03 | kd
Bydgoski rower miejski od środy znów dostępny

mat. ZDMIKP

610 rowerów na 56 stacjach. Jutro (6 maja) nastąpi wznowienie działania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Z powodu podjętych środków prewencyjnych związanych z walką z koronawirusem wstrzymane zostało działanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Miało to zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się zakażenia. 

Obecnie po wprowadzeniu II etapu odmrażania gospodarki Rząd zezwolił na działanie rowerów miejskich. Również w Bydgoszczy od 6 maja rozpocznie swoją działalnością Bydgoski Rower Aglomeracyjny.

Poniżej kilka porad jak skorzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego:

Aby korzystać z systemu należy zarejestrować się na stronie bra.org.pl, zapoznać się z regulaminem oraz wpłacić opłatę wpisową 10 zł. Po udanej rejestracji użytkownik otrzyma swój LOGIN oraz PIN, które będą potrzebne do wypożyczenia roweru. Posiadacze Bydgoskiej Karty Miejskiej wystarczy by zarejestrowali ją przy dowolnym terminalu i używali karty jako LOGIN. Opłata za korzystanie z wypożyczonego roweru pobierana jest automatycznie z osobistego rachunku klienta w systemie BRA za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności online.

Jak wypożyczyć rower?
Na terminalu znajdującym się przy stacji należy postępować zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu. Po zalogowaniu należy wybrać numer zamka, przy którym znajduje się rower do wypożyczenia. Na wyświetlaczu pojawi się również kod do linki zabezpieczającej, który należy zapamiętać. Aby cieszyć się z jazdy rowerem należy jeszcze odblokować elektrozamek, który zabezpiecza rower przed kradzieżą. Zwrot roweru jest bardzo prosty. Wystarczy wybrać wolny zamek na stacji docelowej i umieścić w nim rower, tak aby blokada zabezpieczająca uniemożliwiła ponowne wyciągnięcie roweru.


Obecnie trwa objazd wszystkich ścieżek rowerowych w celu wyznaczenia miejsc wymagających naprawy.

 

Inf. na podst. UMB

kd Autor