Bydgoszcz 5 paź 16:59 | kd
Bydgoskie klasyki w Fabryce Lloyda. W tym roku ostatni raz

fot. Anna Kopeć

"Najprawdopodobniej ostatnie klasyki w tym roku" w Fabryce Lloyda, pod taka nazwą odbędą się najbliższe klasyki nocą.

 Zmiana lokalizacji jest tymczasowa ze względu na porę roku i niepewną pogodę.  

Impreza odbędzie się na parkingu przy Fabryce Lloyda. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 18:00 i potrwa do godziny 21:00. Około godziny 19:00 przewidywany jest szczyt ilości pojazdów.

Podobnie jak na poprzednich spotkaniach, na plac będą wpuszczane klasyki wyprodukowane przed 1989 rokiem lub których seria rozpoczęła się przed '89.
Pojazdy młodsze mogą wziąć udział w wydarzeniu za zgodą organizatorów.
 
Organizatorzy spodziewają się udziału ponad 100 pojazdów z całego regionu. Pojawią się samochody, motocykle zarówno produkcji zachodniej jak i rodem w bloku wschodniego. Jest to nielada gratka dla wszystkich miłośników motoryzacji.
 
Fabryka LLoyda została wybrana nieprzypadkowo. Nasze stowarzyszenie od zawsze interesuje się industrialną Bydgoszczą między innymi przez współprace w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy i Szlakiem TeH2O .
 
Budynek Fabryki Lloyda kiedyś pełnił funkcję hali produkcyjnej bydgoskiej stoczni. Hala wchodziła w skład większego zespołu obiektów stoczni Bydgoskiego Towarzystwa Żeglugi Holowniczej, które było największym przedsiębiorstwem żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy, a od 1920 r. jednym z większych w Polsce. Fabryka produkowała m.in. kotły parowe, żurawie, różnego rodzaju konstrukcje stalowe i łańcuchy holownicze, a także wyspecjalizowała się w urządzeniach do wyposażenia gorzelni. Stąd wywodzą się barki „Lemara” i „Carmen”.
Aby tchnąć nowego ducha w ten obiekt konieczne było przeprowadzenie remontu. W pierwszej kolejności naprawiono dach i odrestaurowano elewację. Następnie przystąpiono do prac we wnętrzu, które miały przystosować powierzchnię do organizacji wydarzeń. Finalny efekt nawiązuje do pierwotnego charakteru budynku i uwzględnia jego industrialne pochodzenie. Nowa oferta sali wielofunkcyjnej łączy przeszłość z przyszłością.

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny!
 
Dzięki uprzejmości Sport Factory, goście mogą zaparkować na ich parkingu na czas trwania imprezy. 

kd Autor