Bydgoszcz 7 wrz 19:08 | ak
Bydgoskie ulice będą świętować. Zapraszają na mnóstwo atrakcji

fot. Anna Kopeć, archiwum

W najbliższą sobotę (10 września) ulica Pomorska i Gimnazjalna będą świętować. Na bydgoszczan będzie czekało sporo atrakcji. Wstęp wolny.

Na ulicy Pomorskiej 81, świętowanie rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 18.00. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. wyjątkowe spacery po ulicy Pomorskiej i Londynku, miejski folklor - czyli kapela Cynamony, uliczny spektakl teatralny inspirowany legendą o bydgoskim zamku oraz plenerowy konkurs dla rodzin - ekoaktywni.

Na najmłodszych będzie czekał m. in. magiczny świat baśni i bajek fundacji Pozytywka, zajęcia kreatywne oraz konkurs piłkarski z zawodnikami BKS Chemik. Sympatycy sportu będą mogli skusić się na personalny trening na ergometrach z mistrzynią olimpijski w wioślarstwie Magdaleną Fularczyk-Kozłowską.

Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie również strefy pysznego jedzenia i deserów.

Imprezę organizuje Grupa Moderator, a partnerami są: BKS Chemik, Projekt Londynek, Teatr Współ.gra, Fundacja Aktywnego Rozwoju, Lotto Bydgostia, WiMPB, Fundacja Pozytywka oraz Fundacja Czarny Karzeł.

Link do wydarzenia TUTAJ.

Ci, którzy zaliczą wszystkie atrakcje na Londynku przenieść się będą mogli na ulicę Gimnazjalną. Tam świętowanie rozpocznie się o godz. 14.00.

Link do wydarzenia TUTAJ.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

 

ak Autor