Bydgoszcz 23 wrz 2020 | mk
Do Hali Targowej wróci życie. Operator wybrany! [WIZUALIZACJE]

mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy

Spółka Net2B weźmie w dzierżawę bydgoską halę na 10 lat. W środku mają znaleźć się m.in. browar, restauracje, punkty handlowe i usługowe, a na zewnątrz, w okresie letnim, m.in.: plaża i scena.

Botanik otwarty po rewitalizacji

Bydgoszcz Dzisiaj 20:27

Zwycięzcę konkursu na operatora obiektu miasto przedstawiło w środę (23 września). Halę zaaranżuje i o najemców zadba firma Net2B.

fot. UMB

- Przewidujemy umieszczenie w obiekcie nowoczesnej gastronomii, wielu miejsc eventowych, będzie też mediateka - mówiła przedstawicielka spółki, Anna Żakowska-Pindel. W planach jest także organizacja targów i nawiązywanie do historii miasta i regionu. - Zapraszamy wszystkich prowadzących kreatywne biznesy - dodała.

Będą kultura i rozrywka

Zagospodarowane zostaną trzy poziomy hali: piwnice, parter i antresola. - Na tej ostatniej znajdą się kawiarnia, miejsce do nauki wyposażone w elementy multimedialne oraz centrum szkoleniowe oferujące kursy gotowania, cukiernictwa i inne - zapowiada ratusz.

Parter będzie przeznaczony m.in. na wspólną przestrzeń gastronomiczną dla 10 różnych kuchni. Coctail bar ma jednocześnie pełnić funkcję kameralnej sceny.

Miejsc dedykowanych kulturze i rozrywce będzie więcej. Zaplanowano łącznie cztery strefy eventowe: dwie na parterze, po jednej w podziemiach i na antresoli.

Przestrzeń eventową przewidziano także na zewnątrz: latem pojawią się tu plaża z leżakami, kino letnie i scena - miejsce na koncerty i inne wydarzenia plenerowe. Będzie można też zaopatrzyć się w produkty na bazarze.

W podziemiach ma zostać zaaranżowany historyczny dziedziniec - miejsce dedykowane historii hali i miasta. Atrakcją hali będzie również rzemieślniczy browar.

Hala przyciągnie do centrum?

Komisja konkursowa wysoko oceniła koncepcję estetyczną zaproponowaną przez Net2B. : - Prezentacja zadowoliła nas praktycznie w stu procentach - mówił prof. Dariusz Markowski, przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta, jeden z członków komisji.

 - Jako bydgoszczanie czekaliśmy na ten moment: hala wraca do swojej dawnej świetności - dodał.

Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia, podkreślał, że hala ma być uzupełnieniem oferty obiektów działających w centrum, a nie - konkurencją dla nich. Pod tym kątem wybierano kryteria konkursowe. - Między innymi min. wartość 40 procent powierzchni targowej będzie dodatkowym magnesem dla centrum - uważa.

Jak tłumaczył zastępca prezydenta miasta, Michał Sztybel, choć budynek oglądało wiele firm, wpłynęła tylko jedna oferta spełniająca wymogi formalne. Powodem miały być wyśrubowane kryteria konkursowe.

Dobiega końca remont konserwatorski hali, budynek ma zostać przekazany operatorowi do końca roku. Od tej chwili firma Net2B będzie miała 18 miesięcy na remont i zaaranżowanie wnętrza. Umowa na dzierżawę zostanie podpisana na 10 lat.

Miasto ze swojego budżetu przeznacza na działania związane z halą dwa miliony złotych.

Wizualizacje: materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

mk Autor