Bydgoszcz 18 maj 2019 | Redaktor

Zjeżdżalnia pontonowa dla dzieci, boiska wielofunkcyjne i strefa ze zdrową żywnością - pomysły zgłoszone przez mieszkańców znajdą się w strefach rekreacji przy basenie Astorii. Ratusz informuje, że rozpoczęły się prace projektowe otwartego kąpieliska przy basenie olimpijskim.

„Podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej otwartych basenów z atrakcjami wodnymi. Przy nowobudowanej olimpijskiej Astorii powstanie miejskie kąpielisko, z funkcjami wybranymi przez mieszkańców w konsultacjach społecznych. Projekt będzie gotowy wiosną 2020 roku” – informuje ratusz.

Przed ogłoszeniem zamówienia zbierane były opinie i pomysły mieszkańców. Wówczas przygotowana została wstępna koncepcja, a w niej podział terenu na cztery strefy służące rekreacji. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów pływackich z szatniami i gastronomią. W środkowej części obszaru znajdzie się natomiast największa strefa zabaw i rekreacji wodnej. Dalej na zachód planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, sprzętem plażowym, boiskami i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkour parkiem.

mat. UMB

Zewnętrzna strefa Astorii to teren ciągnący się wzdłuż bulwarów od budowanego basenu Astorii aż do ul. Unii Lubelskiej. Obszar liczy ponad dwa hektary. Cały obszar będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wśród pomysłów bydgoszczan przyjętych do realizacji znajdują się między innymi takie elementy jak: zjeżdżalnie dla dzieci, w tym pontonowa, wejście od strony bulwarów, zabawki wodne, parkingi rowerowe, fontanna, dostęp do Wi-Fi, dodatkowe przystanki autobusowe na Królowej Jadwigi i Unii Lubelskiej, zróżnicowanie głębokości i wielkości basenów, bezpieczne nawierzchnie, system podgrzewający wodę, punkty gastronomiczne ze zdrową żywnością, miejsce dla matek z małymi dziećmi, sprzęt plażowy, nagłośnienie, monitoring całego obiektu, szafki i wielofunkcyjne boiska.

Zdecydowana większość uwag bydgoszczan dotycząca zewnętrznej strefy rekreacyjnej została oceniona pozytywnie i trafi do realizacji.  Teraz projektant wprowadzi do przygotowanej wcześniej koncepcji zaakceptowane opinie mieszkańców. Na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej projektant ma około roku. Ostateczny kształt strefy dostarczającej mieszkańcom każdego lata wielu atrakcji poznamy wiosną 2020 roku. Warto podkreślić, że na etapie koncepcji programowo - przestrzennej projektanci będą musieli uzyskać pozytywne opinie miejskiego architekta, plastyka oraz Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy. Miastu zależy, żeby projekt był nie tylko funkcjonalny, ale charakteryzował się dużą estetyką.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor