Bydgoszcz 25 lip 2020 | kp
„Kapuściska-Wojska Polskiego”. Ratusz czeka na uwagi do planu

fot. ilustracyjna/ Anna Kopeć

Od 15 lipca do 14 sierpnia okazany do wglądu publicznego jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kapuściska-Wojska Polskiego” w Bydgoszczy. Ratusz do 4 września czeka na uwagi do dokumentu, który będzie w przyszłości podstawą do realizacji nowych inwestycji.

Plan miejscowy zajmuje obszar około sześciu hektarów w rejonie ulic Wojska Polskiego i Chemicznej. Ma on umożliwić rozbudowę wschodniej obwodnicy miasta Bydgoszczy (ulicy klasy głównej). Trasa wieść ma od węzła Bydgoszcz Lotnisko, ale omijać osiedla Glinki i Kapuściska od południa.

– W ramach przebudowy pętli tramwajowej wybudowaliśmy już w tym miejscu 4-wlotowe rondo, którego obsłuży także południowo-wschodnią obwodnicę miasta – przypomina ratusz na swojej oficjalnej stronie miejskiej.

Według planu w przyszłości mają powstać rozwiązania mające na względzie pieszych uczestników ruchu oraz rowerzystów. Zaprojektowano także nową zabudowę mieszkaniową, na co pozwolił istniejący system komunikacyjny. Zabudowa ma być uzupełnieniem dla istniejących w tym miejscu wielorodzinnych budynków.

fot. Rysunek planu (mpubydgoszcz.rbip.mojregion.info)

 

Projekt dostępny jest w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, piętro III, pok. 325) do 14 sierpnia. Osoby, które chcą zapoznać się z ustaleniami projektu planu miejscowego, proszone są o kontakt mailowy pod adresem: mpu@mpu.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod numerem: 52-58-58-105. Projekt planu miejscowego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest również dostępny w wersji elektronicznej TUTAJ.

Dyskusja nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego odbędzie się 28 lipca 2020r. o godz. 16.00 w siedzibie MPU (ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, piętro III, pok. 319). Dyskusja publiczna zostanie przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego i środków ostrożności, zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 4 września 2020r.

 

fot. Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu m.p.z.p. „Kapuściska - Wojska Polskiego” w Bydgoszczy (mpubydgoszcz.rbip.mojregion.info)

źródło: bydgoszcz.pl

kp Autor