Bydgoszcz 24 wrz 12:43 | kp
Kolejna duża inwestycja w naszym mieście. Ruszyła budowa Panattoni Park Bydgoszcz III

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Przy ul. F. Dachtery w Bydgoszczy powstanie duże centrum logistyczne o powierzchni 43 tys. metrów kw. Firma Panattoni właśnie rozpoczęła budowę. Pierwszy najemca, przedsiębiorstwo Reconext, zajmie część parku już na początku przyszłego roku.

Firma Panattoni zrealizowała w Bydgoszczy już dwie podobne inwestycje – Panattoni Park Bydgoszcz I oraz II. Pierwsze centrum logistyczne, o powierzchni ponad 49 000 metrów kw., zlokalizowane jest na terenie dawnych zakładów chemicznych Zachem. Drugie, o powierzchni 36 500 metrów kw., znajduje się w pobliżu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Trzeci z parków zlokalizowany będzie w granicach miasta – 3 km od obwodnicy i 3 km od drogi krajowej nr 80.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Nowo powstający park Panattoni, podobnie jak pozostałe, będzie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Elewacja budynku będzie przeszklona, a przy realizacji pod uwagę będą brane rozwiązania zmniejszające emisję CO2 i zużycie wody. Jak przekazuje ratusz, park wyposażony zostanie w stacjonarne ładowarki do samochodów elektrycznych oraz w strefy zieleni, które będą nawadniane deszczówką. 

Bydgoszcz ma potencjał

– Cieszę się, że firma Panattoni, jeden z liderów rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, realizuje kolejną dużą inwestycję na terenie miasta. Dobry klimat dla biznesu i coraz lepsza dostępność infrastrukturalna miasta sprawiają, że Bydgoszcz jest atrakcyjną lokalizacją dla centrów logistycznych – mówi prezydent Rafał Bruski. 

Włodarz miasta zaznaczył, że miasto stale się rozwija. – Konsekwentnie wzmacniamy naszą ofertę poprzez zapewnienie dobrze skomunikowanych i uzbrojonych terenów inwestycyjnych i wspierając inwestorów, m.in. poprzez działania Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – dodaje.

Pierwszy najemca

Przedsiębiorstwo Reconext, które świadczy usługi serwisowe urządzeń elektronicznych, zajmie 12 800 metrów kw. Nowe centrum logistyczne, Panattoni Park Bydgoszcz III, jest idealnym miejscem dla nowego najemcy. – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, zrównoważony rozwój oraz dbałość o środowisko jest istotą wszystkiego, co robimy. W naszych 18 centrach serwisowych na całym świecie, przedłużając cykl życia produktów i komponentów elektronicznych, redukujemy zbędne wytwarzanie odpadów i dwutlenku węgla oraz zużycie energii i materiałów. Reconext inwestuje w zielone budynki i lepszy operacyjny „ślad CO2”. W samej Europie zainwestujemy w nowe ekologiczne obiekty w dwóch lokalizacjach – mówi Dorota Lemańska z Reconext.

– To między innymi z tego powodu powierzchnia dedykowana Reconext w ramach Panattoni Park Bydgoszcz III będzie nie tylko w pełni dostosowana do potrzeb prowadzonej działalności przedsiębiorstwa, ale dodatkowo Panattoni wyposaży ją w instalację fotowoltaiczną o mocy 300 kWp – dodaje Tomasz Śrama z firmy Panattoni.

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor