Bydgoszcz 28 lip 2018 | Redaktor
Kolejne LED-owe lampy oświetlą bydgoszczanom drogę

materiał ilustracyjny / źródło: ZDMiKP

Bydgoskie osiedla zyskają nowe oświetlenie. Wszystkie latarnie zostaną wyposażone w oprawy LED. Nowe lampy pojawią się m.in. na Miedzyniu, Tatrzańskim, Osowej Górze, Szwederowie i w Łegnowie.

ZDMiKP jest w trakcie przetargu na budowę oświetlenia ulicznego. Kolejne ulice zostaną wyposażone w LED-owe oprawy oświetleniowe.

Nowoczesne słupy oświetleniowe zostaną ustawione na ulicach: Geodetów, Spacerowej (od Cieplickiej do Janowieckiej), Konopczyńskiego, Stefańskiego, Sadowskiego, Bocheńskiego, Linowej, Ibisowej, Sowiej, Toruńskiej (od Hutniczej do przejazdu PKP), Kotowicza oraz Przepiórczej.

Na wybór wykonawcy, poza ceną, będą również miały wpływ długość gwarancji i czas realizacji robót. ZDMiKP zakłada, że prace związane z zaprojektowaniem przedsięwzięcia i wykonaniem od podpisania umowy, powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy.

Wiosną zlecone zostały prace m.in. na ul. Tragerów, Sicieńskiej i Paprociej. Podpisana została również umowa na budowę oświetlenia na ulicach Zasobnej, Żytniej i Warzywnej, gdzie wkrótce ruszą prace.

Źródło: ZDMiKP

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor