Bydgoszcz 27 sty 10:11 | kd
Koniec przygody z Komunalnikiem. Miasto rozwiązało umowę

fot. ilustracyjne - Anna Kopeć

Miasto Bydgoszcz rozwiązało umowę na odbieranie odpadów z PHU Komunalnik z powodu licznych przypadków niewywiązywania się firmy z umowy. Od 15 lutego odpady z osiedli obsługiwanych przez spółkę będzie odbierał inny operator. Wcześniej Miasto wykluczyło PHU Komunalnik z przetargu, a ten odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej.

Dziś (27 stycznia) Miasto Bydgoszcz złożyło oświadczenie ws. rozwiązania umowy z firmą Komunalnik z dniem 14 lutego. 

Przez ostatnie miesiące wykorzystaliśmy wszystkie przewidziane przez prawo możliwości zdyscyplinowania Komunalnika. Zgodnie ze wskazaniami prawników na tym etapie, przy tak dużej liczbie naruszeń umowy, możemy ją rozwiązać. Nasza decyzja to reakcja na głosy mieszkańców. Prosimy o wyrozumiałość w okresie przejściowym - powiedział Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy odpowiedzialny za gospodarkę odpadami.

Dotychczas za wszelkie nieprawidłowości spólka była obciążana karami finansowymi. Ich suma to na dziś 4 529 600 zł.

Jak czytamy w komunikacie - Od 22 grudnia sytuacja nie uległa zmianie. W okresie do 11 stycznia Miasto wystawiło PHU Komunalnik 2148 wezwań do interwencyjnych odbiorów odpadów oraz 628 skargi na brak odbioru odpadów zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

W związku z rozwiązaniem umowy spółka jest zobowiązana do jej realizacji do 14 lutego. Od 15 lutego odpady będzie odbierał inny podmiot. W lutym odbędzie się też wymiana pojemników. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Wymiana pojemników ma charakter jednorazowy i nie będzie powtarzana, niezależnie od tego, jaka firma w przyszłości będzie obsługiwała daną nieruchomość

- informuje Ratusz

 

Ponizej treść oświadczenia skierowanego do PHU Komunalnik:

 

 

Inf. UM Bydgoszcz

kd Autor