Bydgoszcz 21 wrz 2020 | mk
Laba na Barce. Promowali „Most” Sulimy-Kamińskiego [FOTORELACJA]

Od lewej Adam Bujny, współwłaściciel Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, córka pisarza Elżbieta Kamińska-Zielińska/fot. Mariusz Ręgiel

Bydgoska trylogia została wznowiona po raz szósty. Nową edycję „Mostu Królowej Jadwigi” w sobotę (19 września) promowała córka autora wraz z rekonstruktorami. Zainteresowanych nie brakowało!

Trzytomowe dzieło Jerzego Sulimy-Kamińskiego ukazało się po raz szósty, staraniem jego córki Elżbiety Kamińskiego-Zielińskiej. Zostało wzbogacone jej ilustracjami.

Podczas spotkania na Barce Lemara można było nie tylko zaopatrzyć się w nowe wydanie, ale także wczuć się klimat dawnej Bydgoszczy - zadbali o to rekonstruktorzy oraz galeria Retro, która dostarczyła rekwizytów. Oprawę muzyczną zapewniła Kapela Podwórkowa „Cynamony”, można było także wybrać się w rejs po Brdzie na pokładzie „Słowianki".

Obecna była córka pisarza, a fragmenty „Mostu” czytali kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik oraz wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Wydarzenie poprowadził Adam Gajewski z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Laba pod mostem”.

Pisarz i radiowiec Jerzy Sulima-Kamiński żył w latach 1928–2002. Bydgoska trylogia „Most Królowej Jadwigi” obejmowała trzy okresy w dziejach miasta: późne lata 30. aż do wybuchu II wojny światowej, okres okupacji niemieckiej i lata powojenne, po roku 1951.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia. Zdjęcia: Mariusz Ręgiel.

mk Autor