Bydgoszcz 23 lut 2018 | Redaktor
Mercedes dla każdego

fot. UMB

Nowe mercedesy conecto wyjadą w poniedziałek (26 lutego) na bydgoskie ulice. Flota komunalnej spółki MZK wzbogaciła się o 10 autobusów – informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Autobusy przegubowe zostały zamówione w ubiegłym roku. 10 nowych pojazdów będą wyposażone w klimatyzację, rozkładane rampy ułatwiające podróże osobom niepełnosprawnym oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.

„Pięć sztuk jest już odebranych i niedługo pojawią się na liniach komunikacji miejskiej obsługiwanych przez MZK. Kolejne pięć sztuk będzie podlegało procedurom odbiorowym w ostatnim tygodniu lutego. Na linie autobusowe wyjadą w pierwszych dniach marca br. Autobusy będą rozdzielone na poszczególne linie (52, 61, 64, 65, 68, 71, 79, 83, 89) w taki sposób, aby mogła z nich korzystać jak największa liczba mieszkańców Bydgoszczy” – informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy. „Autobusy zostały dostarczone w ramach kontraktu zawartego jeszcze w 2017 r. z firmą EvoBus, będącą przedstawicielem Mercedesa w Polsce. Wartość kontraktu wyniosła 14,3 mln zł. Zamówione autobusy spełniają najwyższe standardy ekologiczne – norma emisji spalin EURO 6, co pozytywnie wpłynie na jakość powietrza w mieście. Zastąpią wyeksploatowane ponad dziesięcioletnie pojazdy wysokopodłogowe charakteryzujące się wyższą emisją – znacznie mniej restrykcyjna norma EURO 3.”

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor