Bydgoszcz 9 sie 2020 | kp
Nowe miejsce wypoczynku. Fordoński Ogród Sztuki

fot. bydgoszcz.pl

Miasto w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zleciło prace związane z utworzeniem Otwartego Ogrodu Sztuki – Fordon Art. Powstanie on przy ul. Wyzwolenia.

Projekt związany z utworzeniem Otwartego Ogrodu Sztuki zyskał największą liczbę głosów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Nowe miejsce przyrody, sztuki i wypoczynku powstanie przy ul. Wyzwolenia, w okolicach terenów leśnych niedaleko pętli Tatrzańskie. Miasto jest na etapie podpisywania umowy z firmą realizującą projekt.

– W ramach prac istniejący teren zielony zostanie zagospodarowany poprzez wyznaczenie specjalnej strefy ekspozycji, która zostanie wkomponowana z istniejącą zielenią. W nowej przestrzeni pojawią się także elementy małej architektury, w tym ławki i kosz na śmieci. Wykonana zostanie również ścieżka o nawierzchni mineralnej. Miejsca ekspozycji zostaną wyróżnione kolorowym kruszywem – informuje ratusz.

fot. bydgoszcz.pl

Zmiany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy zgłosili siedem pomysłów na uatrakcyjnienie Terenów Nadwiślańskich. Projekty są weryfikowane przez zespół ds. weryfikacji i przez samych bydgoszczan. Do 10 października prowadzona będzie weryfikacja obywatelska. Samo głosowanie, podczas którego mieszkańcy zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji, rozpocznie się w listopadzie.

W tym roku na BBO przeznaczono rekordową kwotę – 16 milionów złotych. 

źródło: bydgoszcz.pl

kp Autor