Bydgoszcz 11 cze 16:48 | Redaktor
Monitoring wypatrzył chuliganów [ZDJĘCIA]

fot. Straż Miejska w Bydgoszczy

W niedzielę (9 czerwca) o godz. 4:44 pracownik Straży Miejskiej obsługujący monitoring miejski zauważył trzech mężczyzn, którzy na płycie Starego Rynku zniszczyli ozdobne kwiaty znajdujące się w doniczkach.

Jeden ze sprawców wyrwał również drzewko z doniczki. O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny Komendy Miejskiej Policji. Następnie dwóch mężczyzn oddaliło się w stronę ul. Farnej, gdzie przywłaszczyli stojący tam rower i odjechali na nim w stronę ul. Przyrzecze. Potem wrzucili rower do rzeki. Mężczyźni udali się w stronę gmachu opery, gdzie na wysokości amfiteatru ponownie dokonali dewastacji ozdobnej rośliny doniczkowej.

W wyniku interwencji funkcjonariuszy policji zostali ujęci pod Mostami Solidarności. Ponadto patrol potwierdził, że mężczyzna kierujący rowerem jechał na nim pod wpływem alkoholu. W związku z licznymi naruszeniami przepisów mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu Bydgoszcz – Szwederowo, gdzie prowadzone są dalsze czynności służbowe w tej sprawie.

Trzeci z mężczyzn został przez policjantów również ujęty na Starym Rynku. Dodatkowo odpowie za załatwianie potrzeb fizjologicznych na Pomnik Walki i Męczeństwa.

 

Źródło i foto: Straż Miejska w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor