Bydgoszcz 13 maj 19:38 | Redaktor
Na Flisach powstanie nowe boisko

materiał ilustracyjny/UMB

Miasto zleca budowę nowego boiska do piłki nożnej na Flisach. Będzie to kolejna atrakcja parku nad kanałem. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Nowe boisko powstanie w miejscu istniejącego placu przy ul. Mińskiej, na którym młodzież często gra w piłkę. Będzie większe i profesjonalnie wyposażone. Projekt zakłada wykonanie  boiska sportowego  o nawierzchni trawiastej, o wymiarach 26,00 x 19,80 m. Na murawie wysiana zostanie specjalna trawa odporna na intensywne użytkowanie i szybko regenerująca się. Zdemontowane bramki zastąpi nowy sprzęt mocowany do fundamentów. Ponadto projekt przewiduje wykonanie piłkochwytów.

Obecnie trwa przetarg na budowę. Po podpisaniu umowy prace budowlane zajmą około dwóch miesięcy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej w parku nad Kanałem Bydgoskim powstał plac zabaw i plac do street workout’u. W tym roku miasto oddało do użytku nową ścieżkę pieszo-rowerową nad brzegiem Kanału Bydgoskiego.


Warto dodać, że w tej części Miasta w ostatnich latach zmodernizowane zostało także boisko przy Szkole Podstawowej nr 40. Położona została nowa nawierzchnia, zamontowano piłkochwyty i ogrodzenie panelowe. W tym roku miasto zamierza zmodernizować sześć istniejących „orlików”. 

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor