Bydgoszcz 6 lut 12:35 | kd
Na Gdańskiej znikną parkingi, a powstaną kamienica i hotel

Wizualizacja projektu spółki Arbapol

Pusty skwer po zburzonej kamienicy przy ul. Gdańskiej jest wyłomem w miejskiej tkance. Obecnie znajdują się tam lokal gastronomiczny na kółkach, warzywniak oraz parking. Już wkrótce ma ruszyć budowa dwóch budynków, które wypełnią pustkę między ul. Śniadeckich a kompleksem handlowym "Rywal".

Plac na ul. Gdańskiej rozciągający się od ul. Śniadeckich do "Rywala" jest jednym z powojennych symboli Bydgoszczy. Niestety symbolem negatywnym. Nie nastąpiła odbudowa znajdujących się tu kamienic, a plac świecił pustką. Od pewnego czasu znajduje się tam warzywniak oraz mały lokal gastronomiczny z daniami rybnymi, a w dalszej części - parking.

To wszystko nie sprawiło, że plac przestał razić bydgoszczan. Spowodowało jedynie, że jeszcze bardziej zdali sobie sprawę z tego, jak źle wygląda to miejsce. Na przestrzeni lat pomysły na zabudowę bywały różne. Lepsze lub gorsze. 

Teraz dowiadujemy się, że na placu mają powstać kamienica oraz hotel. Spółka Arbapol otrzymała już zgodę na budowę hotelu B&B. Przedstawiła również jego wizualizację. Ta jednak w znacznej mierze nie spodobała się bydgoszczanom. 

Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia napisał o kolejnej straconej szansie dla naszego miasta.

Prowadzący na Facebooku profil Bydgoszcz w moich oczach już tak oszczędny w słowa nie był.

To jakiś projekt na toruńskie Rubinkowo, rozumiem? Bo chyba nie na bydgoską Gdańską?
Kolejne dzieło bydgoskich dewastatorów. Więcej klocków w historycznym śródmieściu miasta! Więcej! A najlepiej wyburzmy wszystko sprzed początków XX wieku, bo powoli do klocków przestaje nam pasować!
Jejku... Ile tego bydgoskiego dziadostwa można wytrzymywać... Co za kompletne bezguście... Co za kompletny brak ambicji... Co za kompletny brak klasy... I co za kompletny brak urzędników zainteresowanych estetyką rozwoju miasta...
 
- czytamy na profilu.

Pierwszy etap zmian obejmie budowę hotelu. W drugiej kolejności powstanie kamienica na rogu Gdańskiej i Śniadeckich . 

kd Autor