Bydgoszcz 31 maj 09:18 | kd
Nielegalne kosmetyki i odzież na bydgoskim targowisku

fot. KAS

Ponad 770 sztuk odzieży i kosmetyków z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek, zabezpieczyli funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Przed paroma dniami, w trakcie kontroli na jednym z bydgoskich targowisk, mundurowi dostrzegli podejrzanie wyglądającą odzież oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi. Koszulki polo, t-shirty, bluzy, ale także perfumy sprzedawała 57-letnia obywatelka Bułgarii, która nie posiadała żadnych dokumentów potwierdzających legalne nabycie oferowanego asortymentu.

Po szczegółowych oględzinach towarów, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej nabrali podejrzeń, że zostały one opatrzone podrobionymi znakami towarowymi. Wskazywała na to zarówno ich niska cena, jak i sposób wykonania.

Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli zakwestionowane wyroby w ilości 772 sztuk oraz powiadomili o sprawie przedstawicieli właścicieli praw do zastrzeżonych znaków, którzy ocenią straty, jakie mogły ponieść firmy kosmetyczne i odzieżowe.

Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi kobiecie grozi wysoka grzywna lub kara 2 lat więzienia.

Krajowa Administracja Skarbowa apeluje o kupowanie towarów tylko z legalnych źródeł i przypomina, że kupując podrabiane produkty wspomagamy działalność zorganizowanych grup przestępczych, wspieramy nieuczciwą konkurencję, a tym samym przyczyniamy się do likwidacji legalnych miejsc pracy. Towary podrabiane bardzo często nie spełniają norm jakości i mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników.

 

 

Bartosz Stróżyński

Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

kd Autor