Bydgoszcz 2 lut 2018 | Redaktor
Nowa hala sportowa w Bydgoszczy. Przy Elektroniku

W ubiegłym roku prezydent obiecał Elektronikowi halę sportową, w tym nagrodził czekiem/fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Ratusz ogłosił przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza 20. Hala ma być gotowa do 30 czerwca 2019 roku.

Budowę nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych zapowiedział prezydent Rafał Bruski podczas wizyty w najlepszym technikum w Polsce ponad rok temu.

Wczoraj, 1 lutego 2018 roku, ratusz ogłosił przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza

- Wydatki inwestycyjne na edukację to ważny element w budżecie Bydgoszczy. Chcemy, aby nasze dzieci i młodzież uczyły się w jak najlepszych warunkach. W 2015 r. przy Zespole Szkół Elektronicznych wybudowaliśmy nowoczesne boisko z poliuretanową nawierzchnią, które zastąpiło stare, betonowe. O halę sportową szkoła zabiega już od pewnego czasu i uważam, że będzie to doskonała nagroda za osiągane przez placówkę wyniki. Dlatego zwrócę się do Rady Miasta o podjęcie uchwały w sprawie poprawki do budżetu i wpisaniu w plan inwestycyjny nowej hali dla „elektronika”. Realizacja tego zadania możliwa jest w latach 2017-2018 – podkreślał Rafał Bruski, prezydent miasta.

Będzie to typowa sala sportowa (bez trybun) z zapleczem sanitarno-szatniowym i łącznikiem do budynku internatu. Trwają prace projektowe i formalno-prawne związane z inwestycją, a jej posadowienie na przyszkolnym terenie i funkcje konsultowane były z dyrekcją szkoły. Dzięki budowie nowej hali szkoła będzie dysponowała dwiema salami sportowymi.

Oferty na budowę hali przy ul. Karłowicza można składać do 16 lutego w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. Wcześniej (5 lutego) zapowiedziana jest wizja lokalna dla potencjalnych wykonawców. Hala ma być gotowa do 30 czerwca 2019 roku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor