Bydgoszcz 16 lip 2019 | Redaktor

Po dodatkowej analizie kosztów zadań realizowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski uruchomimy kolejne przedsięwzięcia związane z rozbudową osiedlowej infrastruktury oraz organizacją plenerowych koncertów – informuje ratusz.

W tegorocznym budżecie miasta zaplanowano wstępnie realizację blisko 50 zadań na osiedlach oraz dwóch dużych zadań ponadosiedlowych związanych z budową mini tężni oraz rewitalizacją parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Po analizie kosztów kolejnych propozycji zgłoszonych przez mieszkańców i rozstrzygnięciu zamówień na realizację pierwszych zadań, tę listę udało się rozszerzyć o kolejne osiem zadań. Decyzją Rady Miasta zostały one wprowadzone do budżetu – informuje ratusz.

Na Flisach wytyczone zostanie dodatkowe przejście dla pieszych na wysokości placu zabaw. Na ten cel rezerwowano 22 tysiące złotych. Podobna kwota przypadnie na wyposażenie przystanku linii nr 76 (na wysokości ul. Kieleckiej w kierunku Łęgnowa) w wiatę przystankową.

Na Bartodziejach dodatkowa kwota ponad 125 tysięcy złotych pozwoli zorganizować pierwsze plenerowe koncerty nad Balatonem. Ta forma spędzania wolnego czasu w Bydgoszczy staje się coraz popularniejsza co pokazuje m.in. duża frekwencja na koncertach „Rzeka muzyki” organizowanych w centrum miasta.

Blisko 100 tysięcy złotych pozwoli doposażyć teren placu zabaw pomiędzy ulicami Skromną i Powstania Listopadowego o plac do street workoutu/kalisteniki, stoły  do gier w szachy, chińczyka i  tenisa. Na tym terenie pojawi się też więcej zieleni.

Z kolei w Nowym Fordonie, w rejonie ulicy Piwnika-Ponurego urządzony zostanie profesjonalny skatepark. Obecnie w tej części miasta ustawionych jest kilka mniejszych urządzeń. Na nowy obiekt zarezerwowano 344 tysiące złotych.

Natomiast w Starym Fordonie na skwerze gen A. Fieldorfa –Nila będzie urządzone nowe miejsce rekreacji – Piknikowa Polana. Oprócz nowych nasadzeń planowane jest ustawienie dodatkowych ławek i sprzętu rekreacyjno-sportowego dla dzieci. Na ten cel trafi ponad 114 tysięcy zł.

Mniejszy plac zabaw urządzony zostanie na Jachcicach przy ul. Czołgistów. Zbudowany zostanie za 36 tysięcy złotych.

Ponad 100 tysięcy złotych powinno pozwolić wybrać wykonawcę odpowiedzialnego za budowę i montaż kamery monitoringu na skrzyżowaniu ulic Ugory i Konopnej na Szwederowie.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor