Bydgoszcz 5 sty 2018 | Redaktor
Orszak Trzech Króli już dziś. Są zmiany w obsadzie [AKTUALIZACJA]

fot. Anna Kopeć

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie inną niż zazwyczaj trasą. Zmian jest więcej – ze względu na chorobę dzieci wcielających się w Jezuska do roli Świętej Rodziny przygotowuje się już trzecie małżeństwo ze swoją pociechą.

Początkowo rolę Świętej Rodziny mieli zagrać państwo Marczakowie z 15-miesięcznym synkiem Krzysztofem. Towarzyszyć im mieli dwaj starsi synowie, Staś i Antoś, w roli pastuszków. Niestety, mały Krzyś się rozchorował i organizatorzy musieli szukać kolejnych odtwórców roli Maryi, Józefa i Jezusa. Do wzięcia udziału w orszaku przygotowywali się Aleksandra i Łukasz Michniewscy z 9-miesięcznym Jasiem, jednak na kilka dni przed występem Jaś także zachorował, a państwo Michniewscy musieli zrezygnować z udziału w wydarzeniu. Ostatecznie w Świętą Rodzinę wcielą się Magdalena i Paweł Szwarc z 14-miesięcznym synkiem Stasiem. Podczas sobotniego przemarszu Orszaku Trzech Króli aktorzy wystąpią w kostiumach inspirowanych strojami kujawskimi.

Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele jezuitów (pl. Kościeleckich 7), którą odprawi ks. bp Jan Tyrawa. Następnie pochód przyjdzie ul. Bernardyńską, przez Zbożowy Rynek, ul. Toruńską aż do Łuczniczki.

Organizatorzy przypominają, że wstęp na halę jest bezpłatny, jednk by wejść nie tylko na trybuny, ale na płytę hali, potrzebna będzie darmowa wejściówka. Powodem jest ograniczona przestrzeń i wynikające z tego względy bezpieczeństwa. 


Więcej informacji na temat tego wydarzenia w artykule:

Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor