Bydgoszcz 5 wrz 2020 | kp
Pierwszy rowerowy plac zabaw w Bydgoszczy. Pumptrack  gotowy

fot. Anna Kopeć

Prace związane z budową toru rowerowego na bydgoskim Miedzyniu dobiegły końca. Pumptrack zostanie otwarty już dziś (5 września) w południe. Z tej okazji można wygrać dirtowy rower.

Pierwszy bydgoski pumptrack powstał na miejskiej działce pomiędzy ulicami Jana Maciszka i Czorsztyńską. Pomysł budowy został zgłoszony przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku. W głosowaniu zdobył prawie pół tysiąca głosów. 

Oficjalne otwarcie toru nastąpi już dziś (5 września) w samo południe. Na osiedlowym profilu społecznościowym Pumptrack Miedzyń Bydgoszcz poinformowano, że podczas imprezy otwarcia wygrać będzie można dirtowy rower Dartmoor Gamer Nitro. Został on ufundowany przez partnera wydarzenia – Rowertour i będzie nagrodą dla wylosowanego uczestnika sobotniego otwarcia.

Zakręty, hopki i prędkość

Pumptrack to swego rodzaju plac zabaw dla rowerzystów. Jeżdżący po zróżnicowanym wysokościowo torze, wykonują intuicyjne i skoordynowane ruchy, dzięki czemu poruszają się bez pedałowania. – Na nowym torze będą mogli bezpiecznie jeździć rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy, rolkarze i longboarderzy, o każdym stopniu umiejętności – podkreśla ratusz. 

Tor jest średniej wielkości – zajmuje około 270 metrów kwadratowych. Ponadto w ramach inwestycji powstał plac do odpoczynku i przygotowania do jazdy wraz z ławkami i stojakami na rowery. Całe przedsięwzięcie pochłonęło 270 tysięcy złotych.

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy, Facebook Pumptrack Miedzyń Bydgoszcz 

 

kp Autor