Bydgoszcz 7 lut 09:52 | kd
Policja i sanepid zakończyły spotkanie Strajku Przedsiębiorców w Bydgoszczy

fot. Paweł Tanajno (po prawej) w trakcie dyskusji z przedstawicielem Sanepidu

Paweł Tanajno - lider partii Strajk Przedsiębiorców wynajął pomieszczenia klubu Stara Babcia na spotkanie organizacyjne . Na miejscu zjawili się zainteresowani bydgoszczanie, ale także Policja, Sanepid oraz Służba Celna. Po dłuższej dyskusji policjanci poprosili zgromadzone osoby o opuszczenie lokalu.

W sobotni (6 lutego) wieczór doszło do spotkania Pawła Tanajno z bydgoszczanami zainteresowanymi uczestnictwem w spotkaniu organizacyjnym Strajku Przedsiębiorców. Spotkanie było szeroko reklamowane w mediach społecznościowych.

Wraz z otwarciem lokalu na miejscu pojawili się funkcjonariusze Służby Celnej, Policji oraz Sanepidu. 

Państwo nie mają prawa do sprawdzania sali, na której odbywa się spotkanie służbowe 

- powiedział do inspektorów sanepidu Paweł Tanajno.

Po wejściu funkcjonariuszy do środka pracownicy Sanepidu stwierdzili, że istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia i sporządzono decyzję odnośnie zamknięcia lokalu. Ta powinna zostać dostarczona bezpośrednio właścicielowi lokalu, który jednakże był nie obecny. Pracownica lokalu odmówiła przyjęcia pisma, będąc jak stwierdziła osobą nieupoważnioną. 

Policjanci zwrócili się do zgromadzonych uczestników:

W związku z decyzją i wdrożonymi czynnościami procesowymi w kierunku artykułu 165 Kodeksu postępowania karnego mówiącym o tym, że ten sposób tego spotkania może narażać na utratę zdrowia i życia, jest uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, co wyjaśni postępowanie. Proszę wszystkich państwa o dobrowolne opuszczenie lokalu 

Jedyną osobą, która mogła zostać był Paweł Tanajno jako wynajmujący lokal.

Całość spotkania była relacjonowana na profilu Pawła Tanajno:

kd Autor