Bydgoszcz 18 lip 2019 | Redaktor

Silnik z zadyszką, elektryka do wymiany, a karoseria przeżarta rdzą – w takim stanie jest ambulans ratowników-wolontariuszy PCK Bydgoszcz. Trwa zbiórka, dzięki której możliwe będzie kupno nowego auta.

Dotychczasowa karetka, nazywana przez ratowników pieszczotliwie „Żanetką”, to 20-letni mercedes, kupiony od kolegów z Austrii, gdzie służył w strukturach pogotowia. Przejachał już setki tysięcy kilometrów. „Mimo wielu remontów i ciągłej konserwacji silnik naszej karetki ledwo zipie, sprzęt jest już stary, a instalacja elektryczna wymaga wymiany. Stan karoserii powoduje, że do środka dostaje się woda” – piszą na stronie zrzutka.pl wolontariusze bydgoskiego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Grupa Ratownictwa PCK Bydgoszcz jest jedną z dwóch tego typu grup w Polsce. Ochotnicy w swoim wolnym czasie dbają o bezpieczeństwo w czasie koncertów, pikników, wydarzeń sportowych i kulturalnych. Uczą pierwszej pomocy, a także szkolą się sami, by w razie nagłych zdarzeń i katastrof wspierać państwowe służby. Grupa współpracuje też z policją w zakresie poszukiwań osób zaginionych na terenie całego kraju.

„Dzięki wsparciu tej zrzutki pragniemy zakupić nowoczesny pojazd z wyposażeniem, który pozwoli nam zabezpieczyć kolejne setki, a nawet tysiące imprez, nauczyć pierwszej pomocy każdego, kogo spotkamy na swojej drodze, a w razie potrzeby lub zagrożenia wesprzeć służby w niesieniu pomocy poszkodowanym” – czytamy na stronie zbiórki.

Na razie udało się zebrać 18,5 z potrzebnych 150 tysięcy złotych.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

fot. Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Bydgoszcz, Facebook

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor