Bydgoszcz 15 sty 2019 | Redaktor
Przygotujcie się na ruch okrężny na połączeniu Nakielskiej i Łochowskiej.

Materiał UMB

Bydgoski ratusz informuje, że rozpoczyna się jeden z ostatnich etapów budowy ronda na połączeniu ul. Nakielskiej i Łochowskiej. Od piątku (18 stycznia) udostępniona dla ruchu zostanie północna część skrzyżowania i zacznie obowiązywać ruch okrężny.

„Wykonawca zrealizował w ostatnich tygodniach wszystkie prace pozwalające na bezpieczne przełożenie ruchu na północną część nowego ronda. Od piątku (18 stycznia) samochody poruszające się w kierunku Belmy i Łochowa będą korzystać z obwiedni ronda” – czytamy na Oficjalnym Serwisie Bydgoszczy.

Do ruchu będzie można włączyć się też od strony ulic Lisiej i Sicieńskiej. Z kolei ruch pojazdów w kierunku centrum będzie odbywał się po tymczasowej jezdni wybudowanej w południowej części wyspy centralnej.

I uwaga! Po raz pierwszy w tym miejscu zostanie wprowadzony ruch okrężny. To pozwoli dokończyć budowę południowej części ronda oraz wlotu od strony ul. Agatowej.

Serwis informuje też, że zakończenie całej inwestycji planowane jest wiosną. Jej wartość to blisko 7 mln zł.

Wraz z budową ronda powstaje infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Wokół ronda zaprojektowano dwukierunkowe ścieżki rowerowe oraz chodniki oddzielone od siebie opaską. Wzdłuż ulicy Łochowskiej na odcinku od granicy miasta do drogi w kierunku Belmy  powstaje wspólny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości trzech metrów, który będzie kontynuacją ścieżki prowadzącej do miejscowości Lisi Ogon. Natomiast na odcinku od drogi do Belmy do Lisiej przewiduje się budowę drogi rowerowej oddzielonej od 1,5-metrowego chodnika marginesem (bruk lub kostka o innej fakturze).

Za rondem dobudowane będą również zatoki autobusowe.  Zatoka w kierunku centrum będzie dłuższa, by mogły w niej na dłużej zatrzymywać się autobusy kończące trasę na rondzie. Dodatkowo, przez jezdnię wytyczone będą przejścia dla pieszych pozwalające dojść do ogrodów działkowych po północnej stronie ulicy.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor