Bydgoszcz 26 lip 2020 | kd
Radny Dzakanowski przed sądem. Ruszył proces w sprawie banerów KOD-u

fot. Anna Kopeć

23 lipca przed Sądem Rejonowym w Bydgoszczy ruszył proces bydgoskiego radnego Bogdana Dzakanowskiego. Jest oskarżony o uszkodzenie i przywłaszczenie banerów bydgoskiego KOD-u.

Według aktu oskarżenia, który przed sądem odczytała prok. Marta Dydyszko-Lewicka

- W dniu 20 września 2019 r., pomiędzy godziną 9:57 a 10:02 z platformy umieszczonej na przyczepie samochodowej, zaparkowanej na parkingu przed budynkiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy odciął i zabrał w celu przywłaszczenia dwa banery: jeden o treści „Nie ma wolności bez praworządności – 13 października 2019 r. skończmy z rządami bezprawia i niesprawiedliwości”, drugi o treści „Jakiego jutra chcesz dla Polski? 13 października 2019 r. wybierz Polskę bez uprzedzeń i podziałów” o łącznej kwocie 700 zł netto, działając na szkodę KOD.

Bogdan Dzakanowski nie przyznał się do winy. Zwłaszcza do przyszłaszczenia banerów, gdyż te po odcięciu przesłał na właściwy komisariat Policji.

 - Bezspornym jest to, że w dniu o którym była mowa w zarzucie odciąłem banery, ale nigdy nie chciałem ich przywłaszczyć - tłumaczył Dzakanowski.

Kolejna rozprawa została wyznaczona na 2 września. Wtedy też ma dojsć do presłuchania bydgoskiego działacza KOD-u Karola Słowińskiego.

kd Autor